Humanitarium

Print Friendly, PDF & Email

Humanitarium

kampusHumanitarium to park rozrywki edukacyjnej który znajduję się na terenie Kampusu Pracze . Innowacyjny sposób przekazywania wiedzy, poparty jest atrakcyjnym programem edukacyjnym, skierowanym do wszystkich grup wiekowych.

Organizujemy autorskie warsztaty, niezwykłe pokazy oraz ciekawe prelekcje w otoczeniu interaktywnych eksponatów oraz multimediów.

Samodzielny udział w zajęciach odbywających się w laboratoriach gwarantuje zdobycie unikalnej wiedzy w przystępny sposób. Tematyka warsztatów obejmuje zakres chemii, fizyki, biologii, środowiska, ekologii, zdrowego odżywiania.

Szczegółowy program znajduje się na stronie internetowej Humanitarium.

Autorska nazwa „Humanitarium” nawiązuje do tematyki skoncentrowanej na człowieku, a także do nazewnictwa podobnych placówek na świecie, np. Universarium, Experymentarium, Exploratorium. Na powierzchni ok. 1000 m kw. znajdują się interaktywne eksponaty i stanowiska, gdzie można przeprowadzać doświadczenia i prowadzić obserwacje.

Obecnie zapraszamy na wystawę „Szkiełko i oko – tajemnice optyki”. Na miejscu przenosimy się w świat, w którym nic nie jest takie na jakie wygląda. Dyfrakcja i interferencja światła, znikające szkło, efekt fotoelektryczny… co może brzmieć obco. Ścieżka edukacyjna pomoże zrozumieć najtrudniejsze zagadnienia optyki, a interaktywne eksponaty utrwalą tę wiedzę. Na wystawie nauka przeplata się z zabawą. Jak to jest być uwięzionym w kalejdoskopie lub polatać na miotle? Ile czasu wytrzymasz w „obłędnym” pokoju? Odpowiedzi na wszystkie pytania znajdziesz u nas w Humanitarium.

W holu budynku znajduje się sklepik „Od smyka do matematyka” z zabawkami edukacyjnymi, grami logicznymi, łamigłówkami i książkami popularnonaukowymi.

Oferta Humanitarium wzbogacona jest także o organizację przyjęć okazjonalnych, na których nie brakuje połączenia nauki ze wspaniałą zabawą! Przyjęcia urodzinowe są przykładem spełnienia marzeń młodego odkrywcy.

Humanitarium także udostępnia zainteresowanym powierzchnie użytkową w celu organizacji wszelkiego rodzaju uroczystości, spotkań, seminariów, konferencji, koncertów, pikników. Organizuje również wyjazdowe tematyczne pokazy i warsztaty.

Zapraszamy do kontaktu celem ustalenia szczegółów.

Print Friendly, PDF & Email
Autor: , Opublikowano: 27.05.2015
plusfontminusfontreloadfont