Print Friendly, PDF & Email

Ogłoszono wyniki naboru do jesiennej edycji programu TOP 500 Innovators. Na staż wyjedzie pięciu pracowników EIT+

Pięciu pracowników Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ weźmie udział w jesiennej edycji międzynarodowego programu TOP 500 Innovators.

Nabór do jesiennego cyklu staży w ramach programu zakończył się na początku sierpnia br. Jego uczestnicy w październiku wyjadą na dwa miesiące do USA, gdzie będą poznawać tajniki wspierania gospodarki opartej na wiedzy i transferu technologii.

Pracownicy Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ po raz kolejny stanowią liczną grupę uczestników tego programu stażowego. W pierwszej edycji naszą spółkę reprezentowali Przemysław Hałub i dr Sabina Górska-Frączek, współpracująca z EIT+ jako broker IP. Natomiast w rekrutacji do programu TOP 500 Innovators ogłoszonej na początku br. na staż zaproszono aż dziewięciu naszych przedstawicieli.

O programie TOP 500 Innovators


TOP 500 Innovators
to międzynarodowy program stażowy uruchomiony przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Pierwsza edycja odbyła się jesienią ub.r., a na kolejne turnusy uczestnicy programu będą wyjeżdżać aż do końca 2015 r. Resort nauki chce, by staże w ramach TOP 500 Innovators odbyło 500 polskich ekspertów ds. innowacji i transferu technologii.

Uczestnicy programu (naukowcy, badacze, specjaliści ds. transferu i komercjalizacji wiedzy oraz technologii) będą odbywać staże na renomowanych uczelniach świata z czołówki rankingu szanghajskiego, m.in na Stanford University w amerykańskiej Dolinie Krzemowej. Podczas zajęć dowiedzą się, jak kształtować współpracę między światem biznesu i nauki, a także, jak kształtować proces transferu innowacyjnych technologii do przemysłu czy sektora usług. Ważnym elementem programu stażu jest też kształcenie z zakresu funduszy venture capital i różnych form wspierania start-upów.

Lista uczestników jesiennej edycji programu TOP Innovators – ZOBACZ

Print Friendly, PDF & Email
Autor: Polski Ośrodek Rozwoju Technologii, Opublikowano: 05.03.2014
plusfontminusfontreloadfont