Print Friendly, PDF & Email

Onet.pl: Spółka powołana przez EIT+ może przebojem zdobyć światowe rynki

Portal Onet Biznes opisuje firmę BOSSG Data Security – jedną ze spółek, którą utworzyliśmy w ramach projektu Akcelerator EIT+.

Zdaniem serwisu, technologia niszczenia danych z nośników cyfrowych opracowana przez firmę BOSSG może stać się innowacyjnym towarem eksportowym z Polski na rynku międzynarodowym.  Jak zauważa w rozmowie z Onetem płk Tadeusz Koczkowski, kierujący Krajowym Stowarzyszeniem Ochrony Informacji Niejawnych:

– Opracowana przez BOSSG technologia LiquiDATA to innowacja na skalę światową. W wyniku jej działania dyski twarde zamieniają się w ciecz i tym samym nie ma żadnej możliwości odzyskania zapisanych na nich pierwotnie danych.

Przypomnijmy, że firma BOSSG & EIT+ Technologies Sp. z o.o. to jedna ze spółek, która powstała w ramach realizowanego przez nas projektu Akcelerator EIT+. Umowę spółki podpisaliśmy w grudniu 2011 r.. BOSSG & EIT+ Technologies Sp. z o.o. to szósta powołana w ramach projektu spółka. Listę wszystkich podjętych przez nas w Akceleratorze EIT+ inwestycji znajdą Państwo tutaj.

Cały tekst opublikowany na łamach portalu Onet.pl można znaleźć pod tym linkiem.

fot. sxc.hu.

 

Print Friendly, PDF & Email
Autor: Polski Ośrodek Rozwoju Technologii, Opublikowano: 06.06.2014
plusfontminusfontreloadfont