Print Friendly, PDF & Email

Organizujemy pierwszą w Polsce Noc Laboratoriów

Organizowana przez Wrocławskie Centrum Badań EIT+ i Nokia Netoworks Noc Laboratoriów jest pierwszym tego typu wydarzeniem we Wrocławiu. W ramach Nocy Laboratoriów wrocławskie firmy i organizacje zaproszą mieszkańców do zwiedzania przestrzeni, w których na co dzień toczą się prace nad najnowocześniejszymi rozwiązaniami w obszarach technologii, chemii, biologii i innych. Wszystkich spragnionych wrażeń i chętnych do odkrywania tajników nauki zapraszamy na to niezwykłe wydarzenie.

W sobotę 10 października 2015 r., swoje zamknięte na co dzień przestrzenie laboratoryjne specjalnie na to wydarzenie otwierają m.in. Wrocławskie Centrum Badań EIT+, Europejskie Centrum Oprogramowania i Inżynierii Nokii Networks, Wrocławski Park Technologiczny, Uniwersytet Przyrodniczy, Międzynarodowe Laboratorium Silnych Pól Magnetycznych i Niskich Temperatur czy … Komenda Wojewódzka Policji.

Ideą akcji jest udostępnienie zazwyczaj zamkniętych dla osób postronnych, a jakże interesujących przestrzeni badawczych, nowoczesnego sprzętu, a także pełnych pasji naukowców, którzy poprzez swoją pracę, przyczyniają się do rozwoju nauki.

Jeśli chcesz zobaczyć jak lewitują nadprzewodniki, sprawdzić czy białe krwinki są rzeczywiście białe, jak w praktyce wygląda zapłodnienie in vitro czy praca z ciekłym azotem, dotknąć łazika marsjańskiego albo przyjrzeć się z bliska, jak wygląda zabezpieczanie śladów w miejscu przestępstwa, nie może Cię z nami zabraknąć!

Szczegółowe informacje dotyczące przygotowanych specjalnie na ten dzień wykładów, warsztatów czy pokazów znajdziesz w zakładce Partnerzy Akcji.

Noc Laboratoriów. Nie prześpij tego!

Zapraszamy na stronę wydarzenia: www.noclaboratoriow.pl

Print Friendly, PDF & Email
Autor: , Opublikowano: 20.08.2015
plusfontminusfontreloadfont