Print Friendly, PDF & Email

Ostatnie dni naboru aplikacji w konkursie Venture Support Programme

Nabór aplikacji w konkursie „Venture Support Programme” zbliża się do końca. Dokumenty można przesyłać do 31 sierpnia br., a więc do najbliższego piątku. Zachęcamy do udziału w konkursie, tym bardziej, że zwycięzcy otrzymają solidny impuls finansowy i merytoryczny do rozwoju swoich projektów.

Konkurs „Venture Support Programme” adresowany jest do zespołów i start-upów, które pracują nad innowacyjnymi rozwiązaniami mającymi zastosowanie w niskoemisyjnej, efektywnej energetycznie gospodarce.

Niskowęglowa gospodarka obejmuje szeroki zakres działań w dziedzinach: klimat i energia, jak np.:

– badanie klimatu i jego zmian (przewidywanie i ocena zmian klimatycznych);
– zarządzanie zasobami wody (podaż i popyt na zasoby wodne w Europie);
– niskowęglowe miasta (inteligentne systemy zarządzania w miastach, zarządzanie transportem, zarządzanie odpadami, monitoring zużycia zasobów);
– zeroemisyjne systemy produkcji energii (odnawialne źródła energii, alternatywne paliwa, jak biomasa) i inne, wpisujące się w strategię rozwoju ekonomicznego w obszarze klimat i energia.

Spośród nadesłanych aplikacji, w pierwszym etapie wybierzemy sześć zespołów. Dwa najlepsze z każdego kraju przejdą do drugiego etapu i otrzymają voucher w wysokości 20 tys. euro, a także – co jest szczególnie ważne dla projektów na tym etapie rozwoju – dostęp do wysokiej klasy specjalistów i mentorów.

Zwycięskie zespoły zaprezentują swoje projekty w konkursie organizowanym przez Europejski Instytut Innowacji i Technologii. Swój innowacyjny pomysł pokażą obok projektów opracowanych w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Włoszech, w Niemczech i na Węgrzech.

Formularz zgłoszeniowy należy przesłać do Pani Aleksandry Grajkowskiej z Wrocławskiego Centrum Badań EIT+. Projekty będą oceniane na bieżąco, dlatego zachęcamy, by już teraz przesłać aplikację konkursową.

Aleksandra Grajkowska
e-mail:
aleksandra.grajkowska@eitplus.pl
tel. kom: +48 512 262 418

Dokumenty konkursowe:

Formularz aplikacyjny – POBIERZ PLIK

Venture Support Programme open call – POBIERZ PLIK

fot. sxc.hu
.

 

Print Friendly, PDF & Email
Autor: Polski Ośrodek Rozwoju Technologii, Opublikowano: 01.03.2014
plusfontminusfontreloadfont