Print Friendly, PDF & Email

Pionierzy wrócili do Kampusu Pracze

Rozpoczęliśmy kolejną edycję międzynarodowego programu praktyk Pioneers into Practice 2013. Pierwsze spotkanie naszych Pionierów odbyło się we wtorek (6 marca br.) w Kampusie Pracze Wrocławskiego Centrum Badań EIT+.

Było to pierwsze ze spotkań poświęconych programowi Pioneers Into Practice. Kampus Pracze odwiedziło ponad 20 osób – zarówno badaczy, jak i przedstawicieli dolnośląskich firm oraz instytucji – zainteresowanych udziałem w tym projekcie. Nasi specjaliści z Departamentu Klimatu i Energii opowiedzieli zaproszonym gościom o celach oraz misji programu PiP. Zaprezentowali też doświadczenia uczestników poprzednich edycji tego projektu, w Polsce realizowanego tylko na Dolnym Śląsku właśnie przez EIT+. Pokazali m.in., jakie projekty badawcze realizowały wcześniejsze roczniki Pionierów i jakie możliwości otworzyły im wyjazdy na zagraniczne staże.

Nauka w regionach partnerskich PiP (m.in. West Midlans w Wielkiej Brytanii czy w hiszpańskiej Walencii) to jeden z podstawowych elementów programu. Dzięki niemu, badacze i eksperci z całej Europy mogą uczyć się od swoich kolegów z innych państw, poznając ich doświadczenia i wdrażać je we własnych projektach. A zakres merytoryczny Pioneers into Practice jest szeroki i dotyczy wielu dziedzin, które w przyszłości będą miały kluczowe znaczenie dla jakości życia Europejczyków.

To m.in. tematyka miejska (jak np. zintegrowane systemy transportu, zasoby wodne czy zieleń w miastach, a także inteligentne energetycznie budynki), a także odnawialne źródła energii, zero-emisyjne systemy produkcji energii. Szczegółową informację o tematyce projektów, które mogą być realizowane w ramach Pioneers into Practice, znajdą Państwo na naszej stronie internetowej.

Zdjęcia z pierwszego spotkania uczestników programu Pioneers Into Practice 2013:


EIT_Wroclaw's Pioneers into Practice 2013 pierwsze spotkanie album on Photobucket
Print Friendly, PDF & Email
Autor: Polski Ośrodek Rozwoju Technologii, Opublikowano: 18.12.2013
plusfontminusfontreloadfont