Print Friendly, PDF & Email

Plany rozbudowy Kampusu Pracze

Mapa pokazująca nowe budynki (kliknij, by powiększyć)Dolnośląskie Centrum Materiałów i Biomateriałów (Dol Bio Mat) zostało wpisane na listę dużych projektów w ramach prac nad Programem Operacyjnym Innowacyjna Gospodarka 2007-2013. Ma stać się integralną częścią Wspólnoty Wiedzy i Innowacji EIT, o którą stara się Wrocław. Dzięki bliskości planowanej Autostradowej Obwodnicy Wrocławia (przewidywane ukończenie w 2011 r.) oraz międzynarodowego lotniska będzie znakomitym miejscem do pracy naukowej.

 

Uzyskanie wszystkich niezbędnych dokumentów w tym pozwoleń na budowę powinno nastąpić do października 2009, natomiast początek prac budowlanych zaplanowany jest na styczeń 2010.

Właściwy remont Kampusu Pracze został podzielony na trzy etapy:

Etap I – modernizacja budynku nr 1 cz. B i C przeznaczonego na laboratoria centralne z zakresu bio- i nanotechnologii o pow. ~2 867 m2 (planowane przekazanie do eksploatacji – marzec 2011).

Rozmieszczenie nowych budynków z lotu ptaka (kliknij, żeby powiększyć)Etap II – modernizacja i rozbudowa budynków 7 i 9 przeznaczonych na laboratoria specjalistyczne z zakresu bio- i nanotechnologii o pow. ~ 8 673 m2 (planowane przekazanie do eksploatacji – marzec 2011).

Etap III – budowa nowego obiektu  9 a zlokalizowanego w miejscu istniejącej stacji diagnostycznej  przeznaczonego na laboratoria specjalistyczne z zakresu bio- i nanotechnologii o pow. ~ 7 908 m2 (planowane przekazanie do eksploatacji – maj 2012).

Do czerwca 2014 roku będzie trwało wyposażanie laboratoriów Dol Bio Matu w niezbędny sprzęt i specjalistyczne urządzenia.

 

Obecnie zakończono opracowanie Programu Funkcjonalnego wszystkich laboratoriów wraz z  zestawem aparatury i sprzętu badawczego stanowiącego podstawowe wyposażenie oraz wybrano projektanta pierwszego etapu przebudowy (Autorska Agencja Projektowa  z Leszna, termin wykonania projektu – marzec 2009). Ponadto trwają przygotowania do przetargów na wykonanie projektu dla pozostałych dwóch etapów przebudowy.

Print Friendly, PDF & Email
Autor: Polski Ośrodek Rozwoju Technologii, Opublikowano: 01.02.2015
plusfontminusfontreloadfont