Print Friendly, PDF & Email

Politechnika Koszalińska nowym partnerem EIT+

Z przyjemnością informujemy, że nowym partnerem Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ została Politechnika Koszalińska.

Umowę o współpracy między EIT+ i koszalińską uczelnią podpisano na początku października br. Dokument ten zakłada realizację szeregu wspólnych inicjatyw. Obie strony będą promowały opracowane przez swoich naukowców technologie (m.in. systemy pomiarowe do analiz ogniw słonecznych, nanoluminofory i pianosilikaty, a także technologie mające zastosowanie w inżynierii materiałowej i mechanicznej oraz bioinżynierii) wśród partnerów przemysłowych.

Umowa o współpracy umożliwi także wspólne badania prowadzone przez zespoły naukowe obu instytucji w ramach realizowanych przez nie projektów. To pozwoli naukowcom Politechniki Koszalińskiej korzystać z możliwości nowoczesnych, doskonale wyposażonych laboratoriów budowanych przez EIT+ w ramach projektu „Dolnośląskie Centrum Materiałów i Biomateriałów (DCMiB)”.

Ważnym punktem nawiązanej na początku października współpracy będą też wspólne konferencje i seminaria, prowadzone w ramach projektu Forum A2B. To unikalna inicjatywa, pozwalająca kojarzyć potrzeby badawcze biznesu i przemysłu z możliwościami oferowanymi przez zespoły badawcze.

 

Print Friendly, PDF & Email
Autor: Polski Ośrodek Rozwoju Technologii, Opublikowano: 06.02.2014
plusfontminusfontreloadfont