Print Friendly, PDF & Email

Polska na Israel Gateway 2010

Odległość między Wrocławiem a Tel Awiwem wynosi 2,5 tys. kilometrów, ale czas przesyłu standardowych  informacji między miastami mierzy się w milisekundach. Przyspieszeniu uległo też tempo współpracy gospodarczej i naukowej pomiędzy Polską i Izraelem. Widać to między innymi we wspólnych projektach naukowymi między Akademiami Nauk, stypendiami dla Polaków współfinansowanymi przez Izrael i UNESCO oraz coraz liczniejszymi konferencjami i targami.

W dniach 28 listopada – 1 grudnia 2010 odbędzie się misja gospodarcza na targach Izrael Gateway 2010 w Tel Awiwie. Tematyka spotkania dotyczyć będzie nanotechnologii, biotechnologii, technologii medycznych oraz zagadnień  informacyjno-komunikacyjnych. Obszary te są w Izraelu bardzo  rozwinięte. Przemysł cechuje  wysoka specjalizacja,  silnie oparta o zaplecze naukowo-badawcze.
Udział w misji gospodarczej jest doskonałą okazją do wzmocnienia polsko – izraelskiej współpracy gospodarczej w sektorze high-tech oraz zwiększenia transferu technologii pomiędzy firmami obu krajów.

Informujemy, iż istnieje jeszcze możliwość dofinansowania udziału w targach w ramach „Promocja polskiej gospodarki na rynkach międzynarodowych”. Przedsiębiorstwa zainteresowane uzyskaniem dofinansowania powinny złożyć wniosek do Ministerstwa Gospodarki, Departament Wdrażania Programów. Więcej informacji na stronie Nanoklaster.pl.

Wrocławskie Centrum Badań EIT+, rozwijając swoją dotychczasową współpracę z Izraelem będzie obecne na Targach Izrael Gateway 2010.

Print Friendly, PDF & Email
Autor: Polski Ośrodek Rozwoju Technologii, Opublikowano: 14.12.2014
plusfontminusfontreloadfont