Print Friendly, PDF & Email

Polska na Targach Hannover Messe 2017

W tym roku Polska obejmie rolę kraju partnerskiego HANNOVER MESSE 2017, które odbędą się w dniach 24-28 kwietnia 2017. Wpisuje się to w aktualną strategię rozwoju gospodarczego Polski, opartą m. in. o promowanie innowacyjnych przedsiębiorstw oraz wsparcie ich ekspansji na rynkach zagranicznych. W czasie targów Polska chce pokazać różnorodność technologiczną polskiego przemysłu, ze szczególnym naciskiem na sektory: IT, automatyki przemysłowej, elektromobilności i energii.

W czwartek, 23 marca w siedzibie Ministerstwa Rozwoju odbyła się konferencja prasowa „Polska na targach Hannover Messe 2017” z udziałem wiceministra rozwoju Tadeusza Kościńskiego oraz wiceministra nauki i szkolnictwa wyższego Piotra Dardzińskiego. Celem wydarzenia było właśnie zaprezentowanie informacji dotyczących udziału naszego kraju w targach oraz polskiego stoiska narodowego.

Jak zapowiedział wiceminister rozwoju Tadeusz Kościński w Hanowerze Polska zaprezentuje m.in. stoisko o powierzchni 1,2 tys. m2, na którym wystawi się 11 firm, takich jak: ML System, Solaris Bus & Coach, Ursus Bus, Transition Technologies S.A., DT Poland, Zortrax i Saule Technologies oraz 8 regionów, 5 Specjalnych Stref Ekonomicznych i Urząd Dozoru technicznego.

Materiały Ministerstwa Rozwoju

W tym roku również po raz pierwszy podczas targów zostanie wyeksponowana polska nauka. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przygotowuje bowiem specjalny, drugi pawilon, w którym zaprezentowane zostanie 20 polskich technologii oraz instytuty, które będą tworzyć przyszły Narodowy Instytut Technologiczny.

Prawdziwy duży, komercyjny biznes zaczyna się w nauce – podkreślał wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Piotr Dardziński podczas konferencji prasowej. – Dlatego do Hanoweru zabieramy też przyszłość polskiej nauki, młode firmy, technologie, dyrektorów instytutów oraz biznes. Mamy nadzieję, że to stworzy klimat do niezwykłej wymiany wiedzy i doświadczeń.

Na konferencji byli też obecni przedstawiciele firm i start-upów, którzy zaprezentują swoją ofertę na Targach Hannover Messe.

Międzynarodowe Targi Innowacyjnych Technologii Przemysłowych Hannover Messe to najważniejsze wydarzenie branży przemysłowej na świecie. W ostatnich edycjach targi odwiedziło ok. 200 tys. zwiedzających, a oferty przedstawiło ponad 5,2 tys. wystawców z 70 krajów. Wrocławskie Centrum Badań EIT+ będzie obecne podczas tego wydarzenia w dniach od 24 do 28 kwietnia br.

 

Print Friendly, PDF & Email
Autor: Klaudia Piątek, Opublikowano: 23.03.2017
plusfontminusfontreloadfont