Print Friendly, PDF & Email

Powstał Śląski Klaster Nano z udziałem ekspertów oraz naukowców EIT+

Naukowcy i przedsiębiorcy ze Śląska połączyli siły, by lepiej współpracować nad wdrażaniem na rynek innowacyjnych odkryć nanotechnologii. W marcu br. utworzyli Śląski Klaster Nano. W prace tej organizacji włączył się Departament Nanotechnologii Wrocławskiego Centrum Badań EIT+.

Śląski Klaster Nano to wspólna inicjatywa kilku instytucji. W prace nad jego powołaniem włączył się Urząd Miejski Katowice, Uniwersytet Śląski, Instytut Metali Niezależnych, Polska Izba Gospodarcza Zaawansowanych Technologii IZTECH oraz Fundacja NANONET. Do współpracy twórcy klastra zaprosili 14 firm, zajmujących się pracą nad innowacyjnymi technologiami. Ta lista będzie jeszcze poszerzana, już teraz trwają rozmowy z kolejnymi przedsiębiorstwami zainteresowanymi udziałem w tym projekcie.  

Misją powołanej w marcu br. organizacji jest, jak czytamy na jej stronie internetowej, stworzenie platformy współpracy przedsiębiorców, instytucji naukowych, administracji publicznej i organizacji wsparcia biznesu na rzecz zwiększenia znaczenia nanotechnologii w kształtowaniu przyszłego wymiaru gospodarczego i innowacyjnego Śląska. Członkowie klastra chcą też m.in. wspólnie pozyskiwać fundusze na rozwój nowoczesnych technologii oraz badań w dziedzinie nano, a także usprawniać mechanizmy pracy współpracy między biznesem a nauką oraz instytucjami publicznymi.

W prace nad rozwojem klastra włączyło się też Wrocławskie Centrum Badań EIT+. Eksperci oraz naukowcy Departamentu Nanotechnologii spółki będą doradzać członkom Śląskiego Klastra Nano w zakresie komercjalizacji wiedzy. Podzielą się też doświadczeniami naszej spółki w zakresie kreowania współpracy na linii nauka-biznes.

Więcej informacji o Śląskim Klastrze Nano znajdą Państwo na stronie internetowej projektu.

 

Print Friendly, PDF & Email
Autor: Polski Ośrodek Rozwoju Technologii, Opublikowano: 15.12.2013
plusfontminusfontreloadfont