Print Friendly, PDF & Email

Pozytywna ocena komisji bioetycznej Akademii Medycznej we Wrocławiu dla projektu Biobank

Z przyjemnością informujemy, że Komisja Bioetyczna przy Akademii Medycznej we Wrocławiu pozytywnie oceniła projekt Biobank, przygotowany przez Wrocławskie Centrum Badań EIT+. Decyzja ta oznacza, że nasza – unikalna w skali Dolnego Śląska – placówka zajmująca się biobankowaniem zostanie uruchomiona zgodnie z planem, czyli w drugim kwartale 2012 r.

Obradująca pod przewodnictwem prof. dr hab. Jana Kornafela Komisja Bioetyczna wrocławskiej Akademii Medycznej przeanalizowała założenia projektu Biobank pod kątem jego zgodności z zasadami przewidzianymi przez Good Clinical Practice oraz normami przewidzianymi w Deklaracji Helsińskiej. Weryfikacja przebiegła pomyślnie i eksperci zasiadający w komisji wyrazili zgodę na uruchomienie Biobanku przy Wrocławskim Centrum Badań EIT+.

Projekt Biobanku to wspólna inicjatywa EIT+ oraz Akademii Medycznej we Wrocławiu. Placówka ta będzie się zajmować zbieraniem materiału biologicznego od pacjentów z Dolnego Śląska. Próbki te posłużą do opracowania innowacyjnych metod leczenia wielu chorób, m.in. schorzeń układu krążenia.

 Portal biotechnologia.pl o projekcie Biobank

Prezentacja projektu Biobank Wrocławskiego Centrum Badań EIT+

 


 

Print Friendly, PDF & Email
Autor: Polski Ośrodek Rozwoju Technologii, Opublikowano: 15.06.2014
plusfontminusfontreloadfont