Print Friendly, PDF & Email

Prestiżowa nagroda dla Dyrektora Departamentu Nanotechnologii EIT+ dr. Łukasza Nieradko

Z przyjemnością informujemy, że dr Łukasz Nieradko (Dyrektor Departamentu Nanotechnologii EIT+) zdobył prestiżową nagrodę przyznawaną przez European Optical Society (EOS) za najlepszy artykuł naukowy dotyczący optyki. 

Eksperci EOS zasiadający w konkursowym jury uznali, że najbardziej odkrywczym artykułem naukowym w dziedzinie optyki w 2012 r. była praca opisująca innowacyjną technologię Computer Generated Holography. Wyróżniony artykuł przygotowało czterech naukowców z Europy: dr Łukasz Nieradko (EIT+), Christophe Gorecki (UFR Sciences, Francja), Ignacio Moreno i Antonio Martinez-Garcia (obaj pracujący w Universidad Miguel Hernández w hiszpańskim mieście Elche). Opisana przez nich technologia znajduje zastosowanie w budowie systemów obrazowania, tworzeniu obrazów holograficznych, a także w optyki adaptytywnej nie wymagającej stosowania klasycznych soczewek.

Nagroda przyznawana przez European Optical Society to najważniejsze wyróżnienie w świecie optyki na Starym Kontynencie. Jej celem jest promowanie międzynarodowych projektów badawczych, realizowanych przez naukowców zajmujących się różnymi aspektami badań nad optyką.

Print Friendly, PDF & Email
Autor: Polski Ośrodek Rozwoju Technologii, Opublikowano: 02.04.2014
plusfontminusfontreloadfont