Print Friendly, PDF & Email

Prestiżowa nagroda dla spółki BOSSG & EIT+ Technologies

Z przyjemnością informujemy, że powołana przez nas w projekcie Akcelerator EIT+ spółka BOSSG & EIT+ Technologies otrzymała prestiżowe wyróżnienie.

„Lider Ochrony Informacji Niejawnych, Biznesowych i Danych Osobowych” – to nagroda, którą przedstawiciele firmy odebrali podczas ósmego Kongresu Ochrony Informacji Niejawnych, Biznesowych i Danych Osobowych, który odbył się w dniach 23-25 maja br. w Zakopanem. Specjaliści oceniający różne produkty nominowane do nagród Kongresu Ochrony Informacji Niejawnych, Biznesowych i Danych Osobowych wyróżnili innowacyjny wynalazek spółki BOSSG & EIT+ Technologies w kategorii „Nowoczesne technologie ochrony informacji”.

Eksperci firmy BOSSG & EIT+ opracowali innowacyjną technologię niszczenia nośników danych cyfrowych LiquiDATA. To specjalna ciecz, w której rozpuszczane są np. dyski twarde. Taka metoda utylizacji dysków sprawia, że niemożliwe jest odzyskanie z nich jakichkolwiek danych. Inne techniki, jak np. prasowanie czy cięcie na kawałki, nie gwarantują stuprocentowej skutecznośco. To zaś sprawia, że technologia LiquiDATA ma szansę stać się hitem na skalę światową.

Zakopiański kongres zorganizowało Krajowe Stowarzyszenie Ochrony Informacji Niejawnych (KSOIN) wspólnie z Uniwersytetem Śląskim.

Spółka BOSGG & EIT+ Technologies powstała w grudniu 2011 r. To szósta firma powołana przez nas w ramach projektu Akcelerator EIT+.

ZOBACZ TEŻ: Nasze inwestycje w projekcie Akcelerator EIT+
.

 

Print Friendly, PDF & Email
Autor: Polski Ośrodek Rozwoju Technologii, Opublikowano: 13.04.2014
plusfontminusfontreloadfont