Print Friendly, PDF & Email

Prestiżowe stypendium Academia Europaea dla naukowców Wrocławskiego Centrum Badań EIT+

Dwaj naukowcy z Wrocławskiego Centrum Badań EIT+, dr inż. Filip Granek i dr inż. Michał Nikodem, otrzymali prestiżowe stypendium Burgena. To ważne wyróżnienie naukowe przyznaje międzynarodowe stowarzyszenie Academia Europaea, zrzeszające m.in. laureatów Nagrody Nobla.

Stypendium, którym uhonorowano naukowców EIT+, ufundował pierwszy prezydent Academia Europaea, profesor Arnold Burgen. Przyznawane jest młodym naukowcom, będącym na początku kariery badawczej i pochodzącym z państw, w których odbywają się doroczne obrady członków Academia Europaea. W 2013 r. wybitni naukowcy należący do tego prestiżowego stowarzyszenia spotkają się we Wrocławiu w ramach konferencji z okazji 25-lecia działalności tej Akademii. Więcej informacji o jubileuszu Academia Europaea znajdą Państwo tutaj.

Dr inż. Filip Granek i dr inż. Michał Nikodem pracują w Departamencie Nanotechnologii EIT+. Pierwszy z nich specjalizuje się w badaniach dotyczących fotowoltaiki, prowadząc szeroko zakrojone prace nad nowoczesnymi cienkowarstwowymi ogniwami słonecznymi trzeciej generacji, wytwarzanymi w oparciu o organiczne oraz nieorganiczne nanomateriały. Natomiast Michał Nikodem w swoim laboratorium w Kampusie Pracze prowadzi badania nad innowacyjną technologią laserowego mierzenia stężenia gazów (np. metanu) w powietrzu.

Naszym pracownikom serdecznie gratulujemy prestiżowej nagrody przyznanej przez Academia Europaea.

***

Listę wszystkich naukowców wyróżnionych przyznawanym przez Academia Europaea stypendium Burgena znajdą Państwo na oficjalnej stronie internetowej wrocławskiej konferencji.

 

Print Friendly, PDF & Email
Autor: Polski Ośrodek Rozwoju Technologii, Opublikowano: 08.12.2014
plusfontminusfontreloadfont