Print Friendly, PDF & Email

Prezes Climate-KIC prof. Mary A. Ritter odwiedziła Kampus Pracze EIT+

Prof. Mary A. Ritter to jedna z najważniejszych osób zajmujących się tematyką klimatu i energii w Europie. Kierująca międzynarodową organizacją Climate-KIC działająca jako część Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii w dniach 20-21 czerwca br. gościła we Wrocławiu. Wizyta była jedną z cyklu wizyt przewodniczącej Climate-KIC po kluczowych miastach i regionach partnerskich w Europie.

Klimatyczny-KIC jest europejską inicjatywą, która opracowuje i wdraża przełomowe rozwiązania dotyczące wyzwań związanych z klimatem. Działania organizacji wynikają z innowacyjnych i twórczych działań wszystkich partnerów, działających globalnie i lokalnie – w sektorach akademickim, biznesowym i publicznym. WCB EIT+ jest członkiem wchodzącej w skład Klimatycznego-KIC Regionalnej Wspólnoty Wdrożeń Innowacji RIC.

Podczas pierwszego dnia wizyty we Wrocławiu, prof. Mary A. Ritter wzięła udział w uroczystej prezentacji budynku laboratoryjnego 1BC w Kampusie Pracze. To pierwszy z budynków poddany kompleksowemu remontowani w ramach projektu DCMiB. W programie wizyty znalazło się też spotkanie z Prezydentem Wrocławia Rafałem Dutkiewiczem oraz prof. Jerzym Langerem, Prezesem Zarządu EIT+.

Podczas drugiego dnia swojej wrocławskiej wizyty, prof. Mary A. Ritter spotkała się z przedstawicielami Departamentu Klimatu i Energii EIT+. Nasi eksperci opowiadali o wielu projektach, które realizują w ramach szeroko zakrojonej współpracy z Climate-KIC (m.in. program międzynarodowych praktyk Pioneers into Practice, Pioneer Cities lub Industrual Symbiosis. Później przedstawiciele lokalnych instytucji zaprezentowali prezes Climate-KIC m.in. założenia lokalnej strategii rozwoju w kierunku gospodarki niskowęglowej.

Ostatnim punktem wizyty prof. Mary A. Ritter we Wrocławiu była prezentacja nowoczesnego miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, Centrum ITS (Inteligentnego Systemu Transportu) oraz odwiedziny w kompleksie Hali Stulecia, gdzie w październiku br. pod egidą Climate-KIC odbędzie się ogólnoeuropejski Festiwal Innowacji. Warto dodać, że dla przedstawicieli Climate-KIC doświadczenia miasta Wrocław związane z ITS są ważnym studium przypadku, a system może stac się platformą do wdrożeń najnowszych rozwiązań w zakresie transportu realizowanych w miastach Europy w ramach projektów Climate-KIC.

fot. climate-kic.org.

Na zdjęciu od lewej: Dyrektor Departamentu Klimatu i Energii Cezary Lejkowski, koordynator projektów DKE Alicja Jachimowicz, Przemysław Malczewski i z Instytutu Rozwoju Terytorialnego, prof. Mary A. Ritter i Aled Thomas, dyrektor Climate-KIC ds. regionów.

Print Friendly, PDF & Email
Autor: Polski Ośrodek Rozwoju Technologii, Opublikowano: 03.11.2013
plusfontminusfontreloadfont