Print Friendly, PDF & Email

Prezes EIT+ prof. Mirosław Miller gościem XXI Forum Ekonomicznego w Krynicy

Prezes Zarządu Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ prof. Mirosław Miller był prelegentem podczas prestiżowego XXI Forum Ekonomicznego w Krynicy.

Prof. Mirosław Miller był panelistą w dyskusji „R&D – żyła złota czy problem? Jak odkryć biznesową wartość innowacji”. Opowiadał o doświadczeniach i sukcesach EIT+ w łączeniu potrzeb środowiska biznesowego ze światem nauki, a także o skutecznych pomysłach na wspólne badania, owocujące nowymi patentami i odkryciami, mającymi zastosowanie w przygotowywaniu konkretnych produktów. Szef Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ opowiadał też o mechanizmach, których wprowadzenie mogłoby uczynić polską naukę bardziej innowacyjną.

Obok prof. Millera, w dyskusji udział wzięli: Leszek Grabarczyk (zastępca dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju), dr inż. Ireneusz Żmidziński (Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny Bumar Elektronika) i Michał Mazur z firmy PwC, a jej moderatorem był prof. Witold Orłowski, główny doradca ekonomiczny PwC. Debatę panelistów zwieńczyła otwarta dyskusja ze słuchaczami obrad.

Tegoroczna edycja Forum Ekonomicznego w Krynicy była już dwudziestą pierwszą w historii tego wydarzenia. Krynickie forum od lat zalicza się do grona najbardziej prestiżowych wydarzeń w Polsce, przyciągając znakomitych gości zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Uczestnicy krynickich debat rozmawiają o najważniejszych wyzwaniach ekonomicznych, społecznych czy technologicznych współczesności

W tym roku w Krynicy podczas gościł m.in. Prezes Rady Ministrów Donald Tusk, prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili, Minister Skarbu Państwa Aleksander Grad, szefowa resortu rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska, Przewodnicząca Komitetu Regionów Unii Europejskiej Mercedes Bresso czy dyrektor Oxford Research Group Chris Langdon.

Print Friendly, PDF & Email
Autor: Polski Ośrodek Rozwoju Technologii, Opublikowano: 29.08.2014
plusfontminusfontreloadfont