Print Friendly, PDF & Email

Prezes Zarządu EIT+ prof. Mirosław Miller o współpracy z University of Louisville

Prezes Zarządu Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ prof. Mirosław Miller opowiada o planach i wspólnych projektach, które spółka zamierza zrealizować – dzięki podpisanej umowie o współpracy – z amerykańską uczelnią University of Louisville.

– Po współpracy z University of Louisville spodziewamy się nie tylko wspólnych badań o charakterze aplikacyjnym (realizowanych razem z prowadzonym przez uczelnię Nucleus Life Science), ale też wymiany doświadczeń w takich obszarach, jak mapowanie kompetencji naukowo-technologicznych, ocena projektów, komercjalizacja wiedzy czy zarzadząnie infrastrukturą – wyjaśnia prof. Mirosław Miller.

Szef Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ podkreśla też doświadczenie University of Louisville na niwie kreowania relacji między uczelnią i lokalnymi władzami.

– University of Louisville posiada ciekawe rozwiaząnia w obszarze współpracy lokalnych samorządów z uczelnią, w tym mechanizmów wspierania przez miasto uczelnianych działań biznesowych. Stąd też moja wizyta i bardzo ciekawa rozmowa z prezydentem Louisville, Gregiem Fischerem. Odwiedziliśmy też doskonałe miejscowe Centrum Nauki, co przyniesie owoce w postaci współpracy między tym ośrodkiem a naszym Humanitarum.

Przypomnijmy, że 9 stycznia br. memorandum o współpracy między Wrocławskim Centrum Badań EIT+ i University of Louisville podpisał w Louisville Prezes Zarządu EIT+ prof. Mirosław Miller i stojący na czele amerykańskiej uczelni prof. James Ramsey.

Umowa o współpracy między EIT+ i University of Louisville przewiduje realizację wspólnych projektów w dziedzinie badań nad polimerami, bio- i nanotechnologią, a także nad opracowaniem innowacyjnych metod leczenia nowotworów oraz chorób związanych ze starzeniem się. Dodatkowe informacje na ten temat znajdą Państwo tutaj.

Print Friendly, PDF & Email
Autor: Polski Ośrodek Rozwoju Technologii, Opublikowano: 26.06.2014
plusfontminusfontreloadfont