Print Friendly, PDF & Email

Prezydent Wrocławia o roli Kampusu Pracze #laczynaswroclaw

Zwiększenie liczby pracujących osób, zwiększenie liczby i różnorodności firm, a przede wszystkim stworzenie otwartego ekosystemu dla oderwanego i nie zawsze uporządkowanego myślenia, to zdaniem prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza jest cel, do którego musi dążyć Wrocławskie Centrum Badań EIT+.

Rafał Dutkiewicz na portalu BlogiWroclaw.pl  podkreślił, że Kampus Pracze Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ musi stać się dużo bardziej międzynarodowy. I zapowiedział, że centrum na Praczach czeka rozbudowa, ponieważ tylko takie nastawienie pozwoli na stworzenie w tym miejscu prawdziwej przestrzeni dla innowacji.

– Banalną konsekwencją wzrostu liczby pracujących tamże osób będzie uruchomienie wahadłowego połączenia kolejowego z Dworcem Głównym (trzeba będzie zakupić specjalny szynobus), co znakomicie zbliży kampus EIT+ do centrum miasta. – pisze prezydent Wrocławia. – Chodzi mi jednak o konsekwencje poważniejsze, dotyczące najpierw tego, aby przyrost zatrudnianych (i zatrudniających, bo muszą tam rozpocząć działalność i małe, i średnie prywatne firmy) pozwolił na założenie: żłobka, przedszkola, baru, restauracji, kortu tenisowego, siłowni… Utworzenie miejsca spotkań. – tłumaczy.

Mocną stroną tego miejsca ma być również działające na terenie Kampusu Pracze Humanitarium.

– Tutaj chodzi o zbliżenie EIT+ do najmłodszego Wrocławia. Obudzenie jego (młodego Wrocławia) ciekawości związanej z naukami przyrodniczymi, ale w taki sposób, żeby uczestnicząc najpierw w przeprowadzaniu jakiegoś eksperymentu fizycznego, móc potem, spacerując po „Ogrodzie nauki i techniki”, zobaczyć któregoś z prawdziwych odkrywców tego świata. – wyjaśnia.

To konieczność i kolejny etap, przed którym stoi Wrocławskie Centrum Badań EIT+.
I My również mamy tego świadomość!

Pełen wpis prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza dostępny jest na stronie BlogiWroclaw.pl 

Print Friendly, PDF & Email
Autor: , Opublikowano: 21.08.2015
plusfontminusfontreloadfont