Print Friendly, PDF & Email

Prof. Jacek Otlewski z EIT+ członkiem prestiżowej Academia Europaea

Z przyjemnością informujemy, że prof. Jacek Otlewski (koordynator programu badawczego realizowanego przez Wrocławskie Centrum Badań EIT+ projektu BioMed i dziekan Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego) został przyjęty w szeregi prestiżowej organizacji Academia Europaea.

Prof. Jacek Otlewski jest biochemikiem, a jego specjalność to badania nad białkami. Należy do Polskiej Akademii Nauk i European Molecular Biology Organisation. Jest też dziekanem Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie kieruje Zakładem Inżynierii Białka. We Wrocławskim Centrum Badań EIT+ prof. Otlewski koordynuje program badawczy projektu BioMed.

W uznaniu dla osiągnięć badawczych wrocławskiego naukowca, członkowie zgromadzenia ogólnego Academia Europaea zdecydowali o przyjęciu prof. Otlewskiego w szeregi organizacji. To jedna z najbardziej prestiżowych instytucji  w Europie, skupiająca prawie 2,5 tys. naukowców – w tym 50 laureatów Nagrody Nobla.

Prof. Jacek Otlewski będzie piątym wrocławianinem należącym do akademii, obok m.in. Prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza, który honorowe członkostwo w Academia Europaea odebrał we wrześniu br., a także prof. Tadeusza Lutego z wrocławskiej Politechniki.

Print Friendly, PDF & Email
Autor: Polski Ośrodek Rozwoju Technologii, Opublikowano: 16.08.2014
plusfontminusfontreloadfont