Print Friendly, PDF & Email

Prof. Piotr Moncarz ze Stanford Univeristy (USA) gościem Wrocławskiego Centrum Badań EIT+

W czwartek (26 stycznia br.) gościem Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ był wykładowca amerykańskiego Stanford University prof. Piotr Moncarz.

Jego wizytę zwieńczyło podpisanie przez Prezesa Zarządu EIT+ prof. Mirosława Millera umowy o współpracy z reprezentowaną przez prof. Moncarza organizacją US-Polish Trade Council, wspierającą wspólne polsko-amerykańskie projekty. Podpisana podczas wizyty prof. Moncarza umowa o współpracy pozwoli EIT+ nawiązać nowe kontakty z zagranicznymi partnerami biznesowymi i naukowymi z USA. 

Prof. Piotr Moncarz na Stanford University piastuje stanowisko Consulting Professor, jest też dyrektorem programu Top 500 Innovators, a także współzałożycielem i przewodniczącym US-Polish Trade Council – organizacji wspierającej współpracę pomiędzy USA i Polską. Jest członkiem rady Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, należy również do Polskiej Akademii Nauk i Rosyjskiej Akademii Nauk Technicznych.

Prof. Moncarz zajmuje się zagadnieniami związanymi z przemysłem międzynarodowym w obszarach wdrożeń najnowszych technologii, np. energetycznych.

Wizyta prof. Piotra Moncarza w EIT+ – galeria zdjęć

 

Print Friendly, PDF & Email
Autor: Polski Ośrodek Rozwoju Technologii, Opublikowano: 22.06.2014
plusfontminusfontreloadfont