Print Friendly, PDF & Email

Przedstawiciele EIT+ na Kongresie EBAN w Warszawie

W dniach 12-13 maja 2011 r. przedstawiciele Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ wzięli udział w 11. Kongresie European Business Angels Network (EBAN). Obradowano w warszawskim Hilton Hotel and Convention Centre.

Kongres EBAN (Europejska Sieć Aniołów Biznesu) to wyjątkowa okazja do budowania międzynarodowych relacji oraz zdobywania doświadczeń dla wszystkich osób zaangażowanych w finansowanie i wspieranie innowacyjnych przedsięwzięć na wczesnym etapie rozwoju.

Zakończony właśnie warszawski kongres był największym i najbardziej prestiżowym wydarzeniem tego rodzaju w Europie. Na zaproszenie EBAN oraz największej polskiej sieci Aniołów Biznesu Lewiatan Business Angels, działającej przy PKPP Lewiatan – organizatora tegorocznej edycji Kongresu, w Warszawie gościło ponad 350 uczestników z kilkudziesięciu krajów – głównie z Europy, ale także z USA i Azji.

Uczestnicy Kongresu EBAN to menadżerowie zarządzający sieciami Aniołów Biznesu oraz funduszami zalążkowymi, a także Anioły Biznesu, inwestorzy, eksperci inwestycyjni, przedsiębiorcy i inni wybitni przedstawiciele rynku inwestycji na wczesnym etapie rozwoju.

Podczas minionej dekady, Europa była areną dymanicznego rozwoju inwestycyjnego aniołów biznesu. EBAN odgrywa kluczową rolę w rozwijaniu inwestycji na wczesnych etapach rozwoju. W najbliższych latach ich wartość ma wzrosnąć z 3 do 10 mld euro.

Anioły Biznesu stają się coraz bardziej aktywni i doświadczeni, przez co kluczową rolę zaczyna odgrywać współpraca z innymi inwestorami przy poszukiwaniu pomysłów, wspólne inwestowanie oraz planowanie wyjść z inwestycji. Wymienione aspekty to główne tematy wystąpień na tegorocznym Kongresie.
 
W tym roku zaszczyt współorganizowania tego prestiżowego wydarzenia wraz z EBAN przypadł największej polskiej sieci Aniołów Biznesu – Lewiatan Business Angels. Tym samym Warszawa na dwa dni stała się światowym centrum wiedzy na temat inwestycji na wczesnych etapach rozwoju i efektywnych sposobów wspierania innowacyjnego biznesu.

Udział w Kongresie był doskonałą okazją do:

– wymiany doświadczeń i wiedzy,
– nawiązania nowych kontaktów,
– zbudowania międzynarodowych relacji z inwestorami, sieciami Aniołów Biznesu i organizacjami biznesowymi, 
 – wzięcia udziału w dyskusji dotyczącej standardów jakości, tzw. „dobrych praktyk” oraz ich implementacji w środowisku biznesowym,
– poznania ciekawych propozycji inwestycyjnych.

Podczas dwóch dni Kongresu wysłuchaliśmy prezentacji, wzięliśmy udział w dyskusjach panelowych oraz warsztatach.

Główne tematy wystąpień dotyczyły trzech kwestii: 

– syndykatów i wspólnego inwestowania Aniołów Biznesu,
– alternatywnych modeli zarządzania sieciami aniołów, wpływu inwestycji we wczesnym stadium rozwoju na gospodarkę,
– wizji najbliższej przyszłości, w tym najciekawszych kierunków rozwoju innowacyjnego biznesu.

Dwudniowe obrady Kongresu podsumowała uroczysta gala, podczas której po raz szósty wręczono nagrody EBAN dla najwybitniejszych osób i organizacji, które w 2010 r. wniosły istotny wkład w rozwój rynku inwestycji na wczesnych etapach rozwoju w Europie.

Print Friendly, PDF & Email
Autor: Polski Ośrodek Rozwoju Technologii, Opublikowano: 05.12.2014
plusfontminusfontreloadfont