Print Friendly, PDF & Email

Przedstawiciele Parlamentu Berlina z wizytą w Kampusie Pracze

W środę (5 września br.) Kampus Pracze Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ odwiedzili posłowie Parlamentu stolicy Niemiec, Berlina. Spotkanie dotyczyło m.in. możliwości współpracy niemieckich firm oraz instytucji badawczych z EIT+.

Niemiecka delegacja przez kilka dni gościła we Wrocławiu na zaproszenie Prezydenta Rafała Dutkiewicza.  W jej skład weszli członkowie Parlamentu Berlina: przewodniczący Izby Ralf Wieland (SPD), jego zastępczyni Anja Schillhaneck (Bündnis 90/Die Grünen), zasiadający w prezydium parlamentu Andy Jauch (Członek Prezydium – SPD), dyrektor Parlamentu Peter Blum i odpowiedzialna za sprawy związane z protokołem dyplomatycznym Karin Brandes.

Berlińscy parlamentarzyści we Wrocławiu mieli okazję zapoznać się z ciekawymi inwestycjami zrealizowanymi w mieście. W programie ich wizyty nie mogło zabraknąć spotkania we Wrocławskim Centrum Badań EIT+. Nasz projekt „Dolnośląskie Centrum Materiałów i Biomateriałów (DCMiB)” to jedno z najważniejszych przedsięwzięć w sferze R&D w Polsce, wart 150 mln euro.

O budowanych przez nas w ramach projektu nowoczesnych laboratoriach, a także o bogatej historii Kampusu Pracze opowiedział gościom z Niemiec prof. Jerzy Langer, Prezes Zarządu EIT+ i zasiadający w Zarządzie Spółki Tomasz Gondek. Natomiast dr Cezary Iwan, kierujący projektem Akcelerator EIT+, zaprezentował berlińskim parlamentarzystom powołane przez nas spółki innowacyjne, pracujące nad unikalnymi technologiami.

W dyskusji poruszono też wątek potencjalnej współpracy między przedsiębiorcami z Berlina i badaczami Wrocławskiego Centrum Badań EIT+. Niemieccy politycy byli pod dużym wrażeniem skali realizowanych przez nas inwestycji, a także krótkiego czasu, w jaki od zera zbudowano we Wrocławiu cenione na arenie międzynarodowej centrum R&D.


 

 

Print Friendly, PDF & Email
Autor: Polski Ośrodek Rozwoju Technologii, Opublikowano: 26.02.2014
plusfontminusfontreloadfont