Print Friendly, PDF & Email

Relacja z warsztatów o fotonice na Dolnym Śląsku w EIT+

 Z dużym zainteresowaniem przedsiębiorców z Dolnego Śląska spotkały się bezpłatne warsztaty o fotonice i jej praktycznym zastosowaniu,  zorganizowane w piątek (2 września) przez Wrocławskie Centrum Badań EIT+ w Kampusie Pracze.

W warsztatach uczestniczyło ok. 40 dolnośląskich biznesmenów z branży fotonicznej. W trakcie zajęć mieli oni okazję zapoznać się z profilem działalności Wrocławskiego Centrum Badań EIT+. Przedmiotem prezentacji były cele, misja i obszary badawcze Spółki, a także plany rozwojowe związane z budową nowoczesnych, interdyscyplinarnych laboratoriów, które powstają w ramach projektu Dolnośląskiego Centrum Materiałów i Biomateriałów, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Goście warsztatów o fotonice uczestniczyli również w prezentacji założeń realizowanego przez EIT+ projektu badawczego NanoMat oraz Dolnośląskiego Klastra Technologii Fotonicznych. Podczas piątkowego spotkania uroczyście podpisano także umowę konsorcjum DKTF. To ważny krok w rozwoju tej instytucji, który pozwoli jej jeszcze skuteczniej pełnić rolę integratora branży fotonicznej na Dolnym Śląsku i promować kolejne odkrycia związane z tą gałęzią współczesnej nauki.

Dużym atutem piątkowym warsztatów o fotonice była możliwość zintegrowania przedsiębiorców z branży fotonicznej. Wszystko dzięki publicznym prezentacjom, dzięki którym mogli opisać profil swojej działalności i nawiązać cenne kontakty z innymi przedstawicielami tego sektora rynku.

Więcej o Dolnośląskim Klastrze Technologii Fotonicznych

Pobierz link na telefon komórkowy (aby pobrać, należy wcześniej zainstalować czytnik kodów, np. z Android Market Apple AppStore czy Ovi Store Nokii):


Print Friendly, PDF & Email
Autor: Polski Ośrodek Rozwoju Technologii, Opublikowano: 02.10.2014
plusfontminusfontreloadfont