Print Friendly, PDF & Email

Ruszyła rekrutacja do projektu Pioneers into Practice. Myślisz o ochronie klimatu? Zgłoś się!

Ruszyła rekrutacja do szóstej edycji międzynarodowego projektu Pioneers into Practice. Climate-KIC, stowarzyszenie stworzone przez Europejski Instytut Innowacji i Technologii (EIT), zaprasza profesjonalistów zainteresowanych ochroną klimatu do udziału w programie europejskich wyjazdów stażowych. Nabór jest otwarty dla doktorantów, naukowców i pracowników firm prywatnych oraz instytucji publicznych i pozarządowych.

Jak podkreśla Aled Thomas, Dyrektor Regionów Climate-KIC: „Kluczowym dla projektu Pioneers into Practice jest wymiana doświadczeń i wiedzy pomiędzy ekspertami z różnych krajów Europy. Zachęcamy także do poszerzania perspektyw naukowych i zawodowych poprzez mulitidyscyplinarne warsztaty oraz nowe kontakty. Pionierzy to osoby, które w przyszłości będą tworzyć gospodarkę niskoemisyjną”.

Tematy rozwijane w ramach Pioneers into Practice to min. odnawialne źródła energii, transport w miastach, zrównoważone budownictwo i rozwój, zieleń miejska czy oraz ochrona przeciwpowodziowa. W programie bierze udział siedem regionów Europy: West Midlands (Wielka Brytania), Walencja (Hiszpania), Emilia-Romania (Włochy), Hesja (Niemcy), Utrecht (Holandia), Środkowe Węgry oraz Dolny Śląsk.

Każdy z uczestników odbywa dwa staże – krajowy oraz zagraniczny i może liczyć na dofinansowanie wysokości do 8 000 Euro. Tegoroczna rekrutacja trwa do 23 Marca 2015.

Więcej informacji na stronie: 
www.climate-kic.org

Koordynator programu

Emanuela Kubicka
Departament Energii i Klimatu

tel.:727 663 301
e-mail: emanuela.kubicka@eitplus.pl

Print Friendly, PDF & Email
Autor: Polski Ośrodek Rozwoju Technologii, Opublikowano: 25.11.2013
plusfontminusfontreloadfont