Print Friendly, PDF & Email

Seminarium „Najnowsze rozwiązania aparaturowe w badaniach tworzyw sztucznych i materiałów kompozytowych”

W dniu 7 czerwca br. rozpoczęło się dwudniowe seminarium pn. „Najnowsze rozwiązania aparaturowe w badaniach tworzyw sztucznych i materiałów kompozytowych” organizowane we Wrocławskim Centrum Badań EIT+ przez firmę Spectro-Lab.

Materiały kompozytowe są dzisiaj stosowane w wielu technologiach – począwszy od implantów stosowanych w medycynie po tanie materiały konstrukcyjne stosowane w budownictwie. Mówi się nawet o tym, że nastała ich nowa era. To również obszar badań, który stanowi zainteresowanie Laboratorium Materiałów Polimerowych oraz Laboratorium Materiałów Luminescencyjnych EIT+. Tworzywa sztuczne mają zastosowanie jako materiały konstrukcyjne w wielu dziedzinach techniki, m.in. w budownictwie (np. beton, żelbet), w technice lotniczej i astronautyce (np. elementy samolotów, rakiet, sztucznych satelitów), w przemyśle środków transportu kołowego i szynowego, w produkcji części maszyn, urządzeń oraz wyrobów sprzętu sportowego.

IMG_8211

Dr inż. Magdalena Ćwikowska, Program Menedżer ds. Naukowych w EIT+, powitała gości i przedstawiła możliwości Wrocławskiego centrum Badań EIT+ w zakresie prac badawczo-rozwojowych w obszarze tworzyw sztucznych i materiałów kompozytowych

W ramach spotkania w Kampusie Pracze odbędą się również pokazy najnowszych technologii w badaniach właściwości tworzyw sztucznych i kompozytów firm Instron, Ceast oraz Thermo Scientific. Prezentacje aplikacji badawczych i sprzętu zostaną wykonane z wykorzystaniem najnowocześniejszej aparatury naukowo-badawczej stanowiącej wyposażenie nowo otwartych laboratoriów badawczych EIT+.

IMG_8216

Reometr kapilarny

Goście zobaczą między innymi:

  • Plastomer, reometr kapilarny, aparaty HDT/Vicat
  • Maszyny wytrzymałościowe: elektromechaniczne oraz elektrodynamiczne
  • Spektrometr FTIR
  • oraz aparaturę do testów palności
IMG_8224

Aparatura do testów palności

Program Seminarium INSTRON_EIT

Print Friendly, PDF & Email
Autor: Klaudia Piątek, Opublikowano: 07.06.2016
plusfontminusfontreloadfont