Print Friendly, PDF & Email

Siedzibą laboratoriów spółki XTPL – Kampus Pracze Wrocławskiego Centrum Badań EIT+

XTPL oficjalnie poinformowało na portalu Gramwzielone.pl, że nową siedzibą laboratoriów spółki stał się Kampus Pracze Wrocławskiego Centrum Badań EIT+.

XTPL jest spółką założoną przez polskich naukowców, którzy opracowali pionierską technologię pozwalającą na wytwarzanie wydajniejszych, tańszych i elastycznych ogniw słonecznych. Ta przełomowa metoda – chroniona zgłoszeniem patentowym – zdobyła już zaufanie jury wielu prestiżowych konkursów i programów grantowych (m.in. MIT Enterprise Forum Poland, Climate-KIC Accelerator Programme), dzięki którym XTPL ma szansę na komercjalizację przedsięwzięcia i międzynarodową ekspansję. Aby dokonać tego jak najszybciej, spółka zatrudniła wybitnych specjalistów i przeniosła swoją siedzibę do najnowocześniejszego laboratorium w kraju. Nową siedzibą laboratoriów spółki XTPL stał się bowiem Kampus Pracze Wrocławskiego Centrum Badań EIT+.

Budynek_laboratoryjny_nr_3_fot.Łukasz_Giza

Kampus Pracze Wrocławskiego Centrum Badań. Budynek, w którym znajdują się laboratoria spółki XTPL, fot. Łukasz Giza

EIT+ dysponuje powierzchnią 11 000 m2 nano- i biotechnologicznych laboratoriów z doskonałą w skali europejskiej aparaturą badawczą, niezbędną do prowadzenia badań z zachowaniem najwyższych standardów jakości. To wszystko może być korzystnym rozwiązaniem dla młodych firm, które dzięki temu nie muszą inwestować w zakup wysokospecjalistycznego sprzętu.

K_DORYWALA

Katarzyna Dorywała, Prezes Wrocławskiego Centrum Badań EIT+, fot. Łukasz Giza

Sądzę, że taką przewagę EIT+ dostrzegła również firma XTPL. Ideą EIT+ jest, aby młodzi naukowcy rozwijali się i tworzyli innowacyjne rozwiązania dla polskiej gospodarki. Mogą to robić jako nasi pracownicy, którym centrum jest w stanie zaoferować wiele możliwości do rozwoju projektów badawczych, bądź też mogą zakładać tutaj własne firmy i współpracować z EIT+. Potencjał centrum jest duży, a dodatkowo EIT+ jest otwarte na nowe zespoły naukowe czy też biznesowe – zaznacza Katarzyna Dorywała, prezes zarządu Wrocławskiego Centrum Badań EIT+.

Więcej informacji o przygotowaniach XTPL do wdrożenia technologii TCF na stronach portalu Gramwzielone.pl.

Print Friendly, PDF & Email
Autor: Klaudia Piątek, Opublikowano: 26.10.2016
plusfontminusfontreloadfont