Print Friendly, PDF & Email

Spotkanie informacyjne programu Pioneers into Practice

Już 5 marca 2013 r. w godzinach od 13.00 do 15.00, w siedzibie Wrocławskiego Centrum Badań EIT+, przy ul. Stabłowickiej 147 we Wrocławiu odbędzie się spotkanie informacyjne w ramach IV edycji programu stażowo-szkoleniowego Pioneers into Practice (PiP).

Spotkanie obejmować będzie następującą tematykę:

  • 13:00 – 13:15 – Cele działania Climate-KIC
  • 13:15 – 13:25 – Korzyści z przystąpienia do stowarzyszenia Climate-KIC oraz procedury z tym związane
  • 13:25 – 13:45 – Prezentacja projektów realizowanych w ramach Climate-KIC Dolny Śląsk
  • 13:45 – 14:00 – Przerwa kawowa
  • 14:00 – 14:40 – Informacje o programie Pioneers into Practice: efekty poprzednich edycji, program w 2013 i aplikacja
  • 14:40 – 15:00 – Dyskusja

Na spotkaniu będą mieli Państwo możliwość porozmawiać z dotychczasowymi uczestnikami programu PiP, poznać dotychczas zrzeszonych członków Climate-KIC, zapoznać się z ich działalnością, oraz formami i efektami współpracy z Climate-KIC.

Ponieważ liczba miejsc dla stażystów jest ograniczona (tylko 30 na Dolny Śląsk), a zainteresowanie duże, uprzejmie prosimy o potwierdzenie Państwa udziału w spotkaniu do dnia 26.02.2013, na adres mailowy: pip@eitplus.pl.

Program Pioneers into Practice

Celem programu jest utworzenie społeczności specjalistów w zakresie szeroko rozumianej gospodarki niskowęglowej. Program oferuje dwa etapy praktyk krajowych i zagranicznych (każda trwa 4 tygodnie), wzbogacone szeregiem szkoleń i warsztatów rozwijających kompetencje z zakresu zarządzania projektami. W projekcie biorą udział przedsiębiorcy, naukowcy i samorządowcy z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Węgier, Włoch i Hiszpanii, tworzący platformę wymiany wiedzy,  doświadczeń i dobrych praktyk.

Międzynarodowi specjaliści mogą przyjechać do Państwa instytucji na staż, celem opracowania wspólnych, innowacyjnych projektów. Również Państwo, poprzez udział w stażu, mogą dołączyć do tej społeczności, mając realny wpływ na kształt kierunków rozwoju innowacyjnej, zrównoważonej gospodarki europejskiej. Dodatkowe informacje oraz dokumenty aplikacyjne dostępne są pod adresem: http://www.port.org.pl/pl/pioneers_into_practice_edycja_2013/3089/

Więcej informacji znajdziecie Państwo również na stronie Climate-KIC: (http://www.climate-kic.org/)

Print Friendly, PDF & Email
Autor: Polski Ośrodek Rozwoju Technologii, Opublikowano: 21.12.2013
plusfontminusfontreloadfont