Print Friendly, PDF & Email

Sukces EIT+ na prestiżowych targach Brussels Innova 2011

Innowacyjne produkty naukowe zaprezentowane przez Wrocławskie Centrum Badań EIT+ zdobyły aż cztery nagrody podczas prestiżowych targów wynalazczości i transferu technologii Brussels Innova 2011.

Jury targów wyróżniło Złotym Medalem Brussels Innova dwa projekty opracowane przez naukowców współpracujących z Wrocławskim Centrum Badań EIT+, w ramach realizowanych kontraktów badawczych i komercjalizacyjnych: MagViCam stworzony prof. Jerzego Kaletę z Instytutu Materiałoznawstwa i Mechaniki Technicznej Politechniki Wrocławskiej oraz SiFoam autorstwa prof. Wiesława Stręka, badacza z wrocławskiego Instytutu Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych Polskiej Akademii Nauk. Ten wynalazek spotkał się też z uznaniem ekspertów z Rumunii, którzy przyznali mu złoty medal tamtejszego rządu. Natomiast Srebrnym Medalem Brussels Innova nagrodzono projekt Numed, opracowany przez prof. Przemysława Łosia z Instytutu Chemii Przemysłowej im. Prof. I. Mościckiego w Warszawie.
 
Międzynarodowe Targi Wynalazczości, Badań Naukowych i Nowych Technik „Brussels Innova” to jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń w dziedzinie transferu technologii i wynalazczości. Tegoroczna edycja była jubileuszową, bo już sześćdziesiątą, a zorganizowano ją w dniach 17-19 listopada w centrum wystawienniczym Heysel Expo w Brukseli.

Podczas trzydniowych targów przedstawiciele Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ prezentowali gościom wydarzenia projekty realizowane przez Spółkę, sukcesy w dziedzinie transferu technologii i komercjalizacji IP, opowiadali też o planach rozwoju firmy w przyszłości i możliwościach współpracy.

Szczegółowe opisy wynalazków nagrodzonych podczas Brussels Innova i opracowanych przez naukowców współpracujących z Wrocławskim Centrum Badań EIT+ znajdą Państwo poniżej.

SiFoam

Numed

MagViCam

Print Friendly, PDF & Email
Autor: Polski Ośrodek Rozwoju Technologii, Opublikowano: 29.07.2014
plusfontminusfontreloadfont