Print Friendly, PDF & Email

Sukces spółki Simply User, powołanej w projekcie Akcelerator EIT+

Technologia opracowana przez powołany przez nas start-up Simply User z Krakowa potwierdziła swoją skuteczność w praktycznym zastosowaniu. Firma przygotowała kompleksowy projekt modernizacji portalu tipy.pl, dzięki czemu znacznie wzrosły statystyki oglądalności serwisu.

Portal tipy.pl miesięcznie odwiedza prawie 2 mln unikalnych użytkowników. Jego właściciele zlecili firmie Simply User przygotowanie i wdrożenie nowej koncepcji funkcjonalnej serwisu oraz nowego layoutu. Efekt? Po wdrożonych przez Simply User zmianach, liczba odsłon generowana przez jednego użytkownika na portalu tipy.pl wzrosła o 87 proc. Czas odwiedzin wydłużył się dwukrotnie, wzrosło też zaangażowanie użytkowników (bounce rate -15%).

– Od dłuższego czasu nosiłem się z zamiarem przebudowy serwisu. Odsuwałem tą decyzję, ponieważ obawiałem się dużego spadku przychów, co często ma miejsce przy zmianie. Simply User przekonał mnie z dwóch powodów: mieli doskonałą wiedzę o zachowaniu użytkownika w Internecie, co sprawdziło się przy projekcie funkcjonalnym oraz  współpraca była oparta na modelu efektywnościowym – wyjaśnia Jakub Witkowski z Tipy.pl.

Czym się zajmuje firma Simply User? Jej specjalność to badania i projekty ergonomiczne oraz marketingowe (interfejsy, produkty interaktywne, produkty reklamowe) oparte o badania neuropsychologiczne. Oferta Simply User Sp. z o. o. skierowana jest do firm zainteresowanych efektywnym projektowaniem strategii marketingowych i zarządzaniem nimi.

Poniżej mogą Państwo zobaczyć, jak zmienił się portal Tipy.pl dzięki ekspertom i technologii opracowanej przez Simply User:

Tipy.pl – przed zmianami

Tipy.pl – po zmianach

Print Friendly, PDF & Email
Autor: Polski Ośrodek Rozwoju Technologii, Opublikowano: 04.02.2014
plusfontminusfontreloadfont