Print Friendly, PDF & Email

Synergia między nauką i biznesem? Konferencja „Polish Scientific Networks: Science & Business”

TLO

Czy 2+2 = 5 i czy synergia między nauką i biznesem w Polsce jest możliwa? Od tego pytania rozpoczniemy Konferencję Polish Scientific Networks: Science & Business w dniu 30 czerwca br. Wykład inaugurujący zaprezentuje dr Grzegorz Brona, Prezes Zarządu Creotech Instruments S.A.

Od wielu lat słowo „innowacje” jest używane jak słowo wytrych. Polskie innowacje pojawiają się w telewizji, prasie, setkach wniosków unijnych. Uczelnie pracują nad innowacjami, przedsiębiorcy je opracowują, odbywają się dziesiątki konferencji im poświęconych. Tymczasem z roku na rok Polska utrzymuje swoją pozycję w ogonie najmniej innowacyjnych krajów Europy.

dr Grzegorz Brona, Creotech S.A., Uniwersytet Warszawski

dr Grzegorz Brona, Creotech S.A., Uniwersytet Warszawski

W

ydaje się, że jedną z przyczyn tego stanu rzeczy jest brak silnych więzi pomiędzy nauką i przemysłem. Co musi się zmienić w podejściu do współpracy między tymi dwoma obszarami i jak do tego doprowadzić? Nie ma prostej odpowiedzi na to pytanie. – twierdzi dr Grzegorz Brona, który wygłosi wykład inauguracyjny podczas pierwszego dnia konferencji PSN. – W czasie wystąpienia przedstawię mój punkt widzenia na tę kwestię i mam nadzieję, że będzie on użyteczny. Bądź co bądź firma, którą reprezentuję pracuje na pograniczu świata nauki i przemysłu i w pewnych obszarach udało się jej doprowadzić do niesłychanie owocnej współpracy naukowców i biznesmenów.

Wykład otwierający odbędzie się w dniu 30 czerwca br. o godz. 18.00 na Uniwersytecie Wrocławskim w Oratorium Marianum. Prelekcja, po której uczestnicy spotkania będą mogli zobaczyć również wystawę pn. „MATH ART” Jakuba Jernajczyka, rozpocznie trzydniową Międzynarodową Konferencję Polish Scientific Networks: Science & Business. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Akademię Młodych Uczonych PAN i Klub Stypendystów Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, we współpracy z Wrocławskim Centrum Badań EIT+.

Już dzisiaj zapraszamy do udziału w tym spotkaniu!

Dr GRZEGORZ BRONA
Prezes Zarządu Creotech Instruments S.A., jest wykładowcą na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego oraz byłym pracownikiem laboratorium badawczego Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych CERN, z którym współpracował w latach 2009 – 2011. W laboratorium CERN odpowiadał za oprogramowanie detektorów promieniowania oraz zarządzanie zespołem badawczym pracującym przy Wielkim Zderzaczu Hadronów (LHC). Grzegorz Brona jest współautorem ponad 300 artykułów naukowych publikowanych m.in. w międzynarodowych prestiżowych periodykach naukowych takich jak: „Physical Review Letters, „Nuclear Instruments and Methods” i „Nature. Występował jako wykładowca w takich ośrodkach naukowych jak „Joint Institute for Nuclear Research w Rosji i amerykańskim „Thomas Jefferson Laboratories”, czy japońskim „Nagoya University”. Współzałożyciel firmy Creotech Instruments, od 2015 roku Prezes Zarządu. W Creotech odpowiedzialny za budowanie wizji i strategii rozwoju spółki, w szczególności w obszarze technologii kosmicznych, który stał się dla spółki kluczowy. W ciągu 3 lat spółka stała się jednym z liderów branży kosmicznej w Polsce i uczestniczy m.in. w projektach eksploracji Marsa, wykorzystania Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, satelitarnych badaniach Słońca, budowie repozytoriów danych satelitarnych na Ziemi. Koordynuje również projekt budowy pierwszego polskiego satelity o zastosowaniach komercyjnych.

Pełna informacja na temat Konferencji PSN jest dostępna na stronie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

 

 

Print Friendly, PDF & Email
Autor: Klaudia Piątek, Opublikowano: 23.06.2016
plusfontminusfontreloadfont