Print Friendly, PDF & Email

Talent czy praca: skąd się biorą innowacyjne społeczeństwa? – wykład Stefana Widomskiego

 

– Dlaczego tyle się mówi dziś na świecie o innowacyjności?

– Czy innowacyjność jest rzeczywiście tak istotna?

– Czy istnieje prosta recepta na innowacyjność?

– Czy innowacje zależą przede wszystkim od talentu, czy też może bardziej od ciężkiej i systematycznej pracy opierającej się na zaufaniu i organizacji?

– Finowie zbudowali sprawnie działający system innowacji – czy w naszej rzeczywistości taki system ma szansę powodzenia?

 

Na te i inne pytania Stefan Widomski odpowie w wykładzie „Talent czy praca: skąd się biorą innowacyjne społeczeństwa?" 7. kwietnia 2009 r. o godz. 10:00 w Centrum Dydaktyczno – Naukowym, ul. Grunwaldzka 24 c (sala II c).

 

Stefan Widomski – współtwórca sukcesu Nokii.

Stefan Widomski jako student wyjechał do Finlandii. Na stałe związał się z krajem, który początkowo wydawał mu się dziwny – „ludzie wolno się ruszali, niewiele mówili i wszystko wydawało się być bardzo uporządkowane". Pierwszą pracę podjął w serwisie naprawy telewizorów. W 1972 roku rozpoczął swą wielką przygodę w firmie Nokia. Po kilkunastu latach został wiceprezesem Nokii. Otworzył nowy rozdział w rozwoju Nokii – dialog z krajami Europy Wschodniej, co przyniosło zyski w wysokości miliardów dolarów – 1/3 zysków Nokii!

Stefan Widomski jest Konsulem Honorowym RP w Finlandii.

Print Friendly, PDF & Email
Autor: Polski Ośrodek Rozwoju Technologii, Opublikowano: 12.02.2015
plusfontminusfontreloadfont