Print Friendly, PDF & Email

Targi Hannower Messe 2017

Już w najbliższy poniedziałek w Hannowerze rozpoczną się największe targi przemysłowe na świecie, których Polska jest w tym roku krajem partnerskim. Na targach Hannower Messe 2017 zaprezentuje się wśród innych polskich firm oraz jednostek naukowych również Wrocławskie Centrum Badań EIT+, które pokaże swoje laboratoria oraz naukowców. 

Wrocławskie Centrum Badań EIT+ będzie obecne na targach #HM17 w dwóch miejscach, na polskim stoisku narodowym, które przygotowane zostało przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz na stoisku SciTech Poland zorganizowanym przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Innowacje i nowoczesne technologie wizytówką Polski

Polskie stoisko narodowe (hala nr 3) będzie największym stoiskiem na targach. Na ponad 1200 m2 zostanie zaprezentowany szereg nowatorskich technologii i produktów stworzonych przez polskie firmy i jednostki naukowe. Goście i uczestnicy targów zobaczą m.in. ultraszybkie detektory podczerwieni, systemy bezzałogowe, stacje ładowania pojazdów elektrycznych, autonomiczne roboty mobilne, efekty prac nad technologią druku ultracienkich linii przewodzących czy innowacyjnego w skali światowej robota edukacyjnego Photon. Ten ostatni zostanie zaprezentowany podczas oficjalnego otwarcia polskiego stoiska narodowego pierwszego dnia targów.

Drugim polskim stoiskiem na targach będzie zorganizowane przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego stoisko SciTech Poland (hala nr 2). Na ponad 400 m2 goście i uczestnicy targów poznają najciekawsze wynalazki z polskich uczelni, instytutów badawczych oraz nowatorskie rozwiązania stworzone przez polskich studentów. Odwiedzający stoisko SciTech zobaczą m.in. prototyp B-Droida – skonstruowanego przez zespół laureata programu NCBR dla młodych naukowców robota do zapylania roślin, napędzanego i kontrolowanego za pomocą światła mikrobota zdolnego przenosić ładunki o wadze 10-krotnie wyższej niż własna oraz stworzony przez studentów samochód solarny. Łącznie zostanie zaprezentowanych 27 nowatorskich rozwiązań, które już dziś można poznać na stronie SciTech Poland.

Uczestnicy targów z wizytą w polskich laboratoriach

Jednym z elementów udziału Polski w targach będzie także prezentacja oferty i możliwości polskich centrów badawczych. Uczestnicy targów, dzięki przygotowanym przez NCBR „wirtualnym spacerom”, przeniosą się do nowoczesnych i świetnie wyposażonych polskich laboratoriów, które śmiało mogą konkurować z zagranicznymi ośrodkami, świadcząc usługi w zakresie B+R dla biznesu i instytucji naukowych. Na Hannower Messe 2017 zaprezentują się, oprócz Wrocławskiego Centrum Badań EIT+, Centrum Cyklotronowe Bronowice IFJ PAN, Wielkopolskie Centrum Zaawansowanych Technologii, Narodowe Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS, Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT oraz Akademickie Centrum Materiałów i Nanotechnologii AGH.

Stoiska Wrocławskiego Centrum Badań EIT+:

  • Polskie stoisko narodowe (hala nr 3)
  • Stoisko SciTech Poland (hala nr 2, stand C59)
Print Friendly, PDF & Email
Autor: Klaudia Piątek, Opublikowano: 21.04.2017
plusfontminusfontreloadfont