TESTY COVID-19 – OSOBY PRYWATNE

Print Friendly, PDF & Email

TESTY COVID-19 – OSOBY PRYWATNE

W Łukasiewicz – PORT działa Punkt Pobrań Drive Thru, w którym osoby indywidualne mogą oddać wymaz do badania na obecność koronawirusa (SARS-CoV-2), wywołującego chorobę COVID-19.

Wykonywanie testu możliwe jest wyłącznie po wcześniejszej rejestracji. W tym celu pobierz formularz i wypełniony wyślij na adres covid_rejestracja@port.lukasiewicz.gov.pl lub skontaktuj się z nami telefonicznie. Godziny pracy biura rejestracji: 8:00-16:00 (dni robocze).

Po przesłaniu formularza skontaktujemy się z Tobą celem umówienia dogodnej daty i godziny pobrania wymazu w Punkcie Pobrań Drive Thru (wjazd od ul. Prackiej, Wrocław). Materiał do badania pobieramy w dni robocze, w godzinach 8:00-10:00.

 

Uwaga! W dniu 14 sierpnia 2020 punkt pobrań oraz rejestracja będą nieczynne.

 

Rodzaj testu:

W naszym Punkcie Pobrań Drive Thru wykonujemy testy genetyczne metodą RT-qPCR (wymaz z gardła/nosogardzieli). Dzięki tej metodzie jesteśmy w stanie zweryfikować czy w danej chwili w organizmie pacjenta obecny jest wirus SARS-CoV-2. Więcej o rodzajach testów na koronawirusa znajdziesz tutaj.

 

Koszt testu RT-qPCR:

435,00 zł brutto* – przedpłata na konto Łukasiewicz – PORT.

Koszt wydania wyniku w języku angielskim: 50 zł brutto* – przedpłata na konto Łukasiewicz – PORT.

(*w przypadku podmiotów prawnych, np. firm chcących przebadać swoich pracowników, dostępna jest oferta indywidualna. Skontaktuj się z nami)
Numer konta bankowego zostanie Państwu przekazany po potwierdzeniu rejestracji.
Płatność kartą na miejscu chwilowo niedostępna.

 

Jak należy się przygotować do pobrania wymazu?

Przed przyjazdem należy przepłukać usta przegotowaną wodą i nie jeść przynajmniej na 2-3 godziny przed pobraniem wymazu.

Bezpośrednio przed pobraniem wymazu proszę:

 • nie myć zębów,
 • nie stosować płynów do płukania ust,
 • nie używać gum do żucia lub tabletek/cukierków do ssania,
 • nie czyścić nosa (płukanie, wydmuchiwanie),
 • wyjąć ruchome protezy zębowe.

Osoba, od której pobierany będzie wymaz musi posiadać:

 • dowód osobisty – niezbędny do identyfikacji danych,
 • maseczkę/przyłbicę – ubraną minimum na czas obecności na terenie Łukasiewicz – PORT,
 • środek do dezynfekcji rąk – przed pobraniem należy zdezynfekować ręce.

 

Jak pobierany jest wymaz?

Po podejściu/podjechaniu we wskazane miejsce pracownik Łukasiewicz – PORT ubrany w kombinezon ochronny poprosi o dezynfekcję rąk, przeprowadzi krótki wywiad niezbędny do uzupełnienia dokumentacji medycznej oraz poprosi o zdjęcie maseczki. Następnie wymazówką (specjalny przyrząd) pobierze wymaz z gardła lub nosogardzieli, pocierając przez kilka sekund po jego/jej ściankach. Po pobraniu wymazówka zostanie zabezpieczona w specjalnym pojemniku i przekazana do laboratorium.

 

Przeciwskazania do pobrania wymazu:

Do przeciwwskazań względnych zalicza się niedawno przebyty uraz lub wady anatomiczne twarzoczaszki oraz nasiloną skazę krwotoczną – mogą one utrudniać wprowadzenie wymazówki lub zwiększać ryzyko miejscowego urazu i krwawienia. Powikłania są następstwem miejscowego urazu tkanek (krwawienie, bolesność lub dyskomfort). Procedura może sprowokować kaszel i kichanie, a niekiedy wymioty (wskutek podrażnienia tylnej ściany gardła).

 

O czym należy pamiętać?

 1. Upewnij się, że potwierdzona została data i godzina pobrania wymazu przez pracownika Łukasiewicz – PORT. W razie wątpliwości skontaktuj się z nami: tel. 887 781 072/+48 71 734 73 89 lub covid_rejestracja@port.lukasiewicz.gov.pl.
 2. Bądź punktualnie – w celu zachowania bezpieczeństwa każdy pacjent umawiamy jest na inną godzinę. Jeżeli wiesz, że nie dojedziesz na wcześniej ustaloną godzinę, powiadom nas o tym niezwłocznie: tel. 887 781 072/+48 71 734 73 89
 3. Wjeżdżając na teren Łukasiewicz – PORT, załóż maseczkę. Ściągnij ją wyłącznie na wyraźną prośbę naszego pracownika bezpośrednio przed pobraniem wymazu.
 4. Kieruj się do punktu pobrań zgodnie z zaleceniami mapki i drogowskazów.
 5. Jeżeli zauważysz, że w obrębie punktu pobrań jest inny pacjent, zachowaj bezpieczną odległość – minimum 2m.
 6. Po pobraniu wymazu opuść teren Łukasiewicz – PORT tak szybko, jak to możliwe. Poruszaj się oznaczoną drogą.
 7. Po opuszczeniu punktu pobrań udaj się prosto do domu. Nie narażaj innych na zakażenie. Wynik testu przekażemy Ci tak szybko, jak będzie to możliwe.

 

Jak i kiedy otrzymam wynik?

 1. Wynik testów wydany zostanie w zależności od godziny pobrania i obłożenia laboratorium, jednak nie dłużej niż w ciągu 48 godzin. Standardowo jest to 24 godziny. Obecnie laboratorium nie pracuje w weekendy.
 2. Wyniki prześlemy mailem oraz pocztą tradycyjną (na życzenie) zgodnie z danymi kontaktowymi wskazanymi w formularzu rejestracyjnym.
 3. O przesłaniu wyników poinformujemy dodatkowo telefonicznie.

 

Jak do nas dojechać?

Punkt Pobrań Drive Thru znajduje się na terenie Kampusu Pracze (Łukasiewicz – PORT), ale dotarcie do niego możliwe jest jedynie od ul. Prackiej, Wrocław.

Przyjmujemy pacjentów poruszających się przede wszystkim samochodami osobowymi (maks. wysokość pojazdu 190cm).  W punkcie pobrań nie należy wysiadać z samochodu. W obrębie punktu należy poruszać się zgodnie z drogowskazami oraz stosować się do informacji i poleceń pracowników punktu pobrań.

Możliwe jest również podejście do punktu pobrań na piechotę, jednakże o takim zamiarze należy wcześniej poinformować: tel. 887 781 072/+48 71 734 73 89.

 

Dodatkowe informacje:

 • Punkt Pobrań Drive Thru nie posiada poczekalni ani toalety dostępnej dla pacjentów.
 • Do punktu należy zgłosić się punktualnie w wyznaczonym dniu i godzinie.
 • Pobieranie wymazu wraz z formalnościami nie zajmie dłużej niż 15 min.

 

Formularz rejestracyjny: POBIERZ

 

 

W przypadku dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami:

covid_rejestracja@port.lukasiewicz.gov.pl

tel. 887 781 072
+48 71 734 73 89

 

Godziny pracy biura rejestracji:
poniedziałek – piątek, godz. 8:00-16:00

 

 

Print Friendly, PDF & Email
plusfontminusfontreloadfont