Print Friendly, PDF & Email

Trwa rejestracja na warsztaty poświęcone tematyce gospodarowania odpadami w ramach projektu Industrial Symbiosis

Departament Klimatu i Energii Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ zaprasza na bezpłatne warsztaty dla przedsiębiorców z Dolnego Śląska, dotyczące innowacyjnego podejścia do gospodarowania zasobami odpadowymi. Zajęcia odbędą się w ramach międzynarodowego projektu Industrial Symbiosis.

Styczniowe warsztaty związane będą z tematyką:

– przetwarzania odpadów w nowe zasoby dzięki nowoczesnym technologiom,
– pozyskiwania nowych możliwości biznesowych zwiazanych z przetwarzaniem odpadów,
– podniesienia proekologicznego wizerunku firm,
– nawiązaniu i wzmocnieniu współpracy między firmami oraz na linii przedsiębiorcy – świat nauki.

Warsztaty odbędą się 10 stycznia 2013 r. w Kampusie Pracze EIT+ przy ul. Stabłowickiej 147 we Wrocławiu. Liczba miejsc podczas zajęć będzie ograniczona, dlatego zachęcamy, by już teraz zarejestrowali się Państwo jako uczestnicy. Zgłoszenia przyjmuje Pani Katarzyna Klein-Klatka z Departamentu Klimatu i Energii EIT+ (tel. 71 734 70 08, mail: katarzyna.klein-klatka@eitplus.pl). Szczegółową agendę warsztatów znajdą Państwo na końcu tekstu, w załączonym pliku.

Projekt Industrial Symbiosis ma na celu wprowadzenia na Dolnym Śląsku nowych technologii oraz innowacyjnego podejścia do efektywnego przetwarzania i zagospodarowania odpadów. Te zadania mają być realizowane dzięki współpracy biznesu ze środowiskiem naukowym oraz administracją samorządową.

Dolny Śląsk jest pierwszym regionem w Polsce, w którym realizowany jest projekt Industrial Simbiosis. Jego regionalnym koordynatorem jest Wrocławskie Centrum Badań EIT+ (we współpracy z International Synergies Ltd.), a projekt ten finansuje europejskie stowarzyszenie Climate-KIC.

Serdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach projektu Industrial Symbiosis w Kampusie Pracze EIT+ we Wrocławiu.

ZAŁĄCZNIKI:

Ulotka warsztatów Industrial Symbiosis w EIT+ – POBIERZ PLIK

 

Print Friendly, PDF & Email
Autor: Polski Ośrodek Rozwoju Technologii, Opublikowano: 15.01.2014
plusfontminusfontreloadfont