Print Friendly, PDF & Email

Twórcy gry Createrria otrzymali nagrodę za najlepszą na świecie aplikację na smartfony.

World Summit Award powstało z inicjatywy Zgromadzenia Światowego Społeczeństwa Informacyjnego ONZ i jest wspierane przez UNESCO, UNIDO i UNGAID. Nagrodę Global Champion World Summit Award – Mobile Content przyznaje się twórcom najbardziej oryginalnych aplikacji. Cztery lata temu w kategorii Mobile Content wyróżniona została gra Angry Birds. W tym roku po raz pierwszy nagroda trafiła do Polski.

Grę Createrria stworzył katowicki start-up Incuvo, powstały m.in. w wyniku dofinansowania Wrocławskiego Centrum Badań EIT+. To pierwsza aplikacja na urządzenia mobilne, która pozwala graczom tworzyć i publikować własne gry należące do najpopularniejszych gatunków i jednocześnie nie wymaga umiejętności programowania. Wszystko dzieje się za pomocą intuicyjnego interfejsu. Użytkownik w kilka minut może stworzyć nową platformówkę lub grę logiczną.

W ciągu pierwszych dni po premierze gra znalazła się na pierwszym miejscu w rankingu gier w amerykańskim App Store i została pobrana przez ponad 300 tysięcy użytkowników. Aplikacja jest dostępna za darmo na iPhone’y i iPady. Twórcy zarabiają przede wszystkim na mikrotransakcjach wewnątrz gry. Płacąc prawdziwymi pieniędzmi, można kupić dodatkowe elementy do wykorzystania w edytorze. Przykłady gier stworzonych przy pomocy Createrii można zobaczyć na everyplay.com

Print Friendly, PDF & Email
Autor: Polski Ośrodek Rozwoju Technologii, Opublikowano: 18.04.2013
plusfontminusfontreloadfont