Print Friendly, PDF & Email

Tytuł Innovatora Małopolski 2016 dla spółki EIT+

wstep1Skuteczność i innowacyjność wypracowywanych przez spółkę InnovaLab technologii doceniła kapituła konkursu Innovator Małopolski 2016. W tegorocznej edycji firma zdobyła statuetkę w kategorii „Chemia”.

Spółka InnovaLab powstała w wyniku dofinansowania Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ w ramach realizacji działania 3.1 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka pt. Akcelerator EIT+ spółek innowacyjnych o hybrydowym profilu branżowym. Założona przez dr Katarzynę Sawicz-Kryniger firma od 2013 r. opracowuje i dostarcza chemiczne rozwiązania do zabezpieczania materiałów na bazie tworzyw sztucznych lub gotowych wyrobów. Opracowane przez spółkę markery pomagają chronić produkty i identyfikować je na rynku.

Konkurs Innovator Małopolski 2016 organizowany przez Politechnikę Krakowską Centrum Transferu Technologii, przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego skierowany był do przedsiębiorców z kategorii mikro, małych i średnich firm, którzy mogą poszczycić się sukcesami w opracowaniu własnych nowych technologii, innowacyjnych rozwiązań produkcyjnych, usługowych, marketingowych czy organizacyjnych lub wdrażaniu nowych technologii, innowacyjnych rozwiązań produkcyjnych, usługowych, marketingowych, czy organizacyjnych wywodzących się z polskich jednostek naukowych oraz posiadają siedzibę na terenie województwa małopolskiego.

wstep5

Siedem najbardziej innowacyjnych firmy z Małopolski, fot. Gazeta Wyborcza (http://krakow.wyborcza.pl)

Nie jest to pierwsza nagroda zdobyta przez spółkę należącą do EIT+. Koncepcja technologii chemicznego znakowania została bowiem nagrodzona pierwszym miejscem w konkursie „Małopolski Inkubator Pomysłowości” 2011 r. Ponadto za zaprezentowaną technologię, pomysł otrzymał pierwszą nagrodę w konkursie Giełda pomysłowości „Start-up BOOT Camp” 2011. Wygrana ta otworzyła pomysłodawcom InnovaLab drogę do Silicon Valley i Global Technology Symposium 2012. Zakwalifikowanie się do finału najbardziej innowacyjnych pomysłów i prezentacja pomysłu na biznes podczas Global Innowator Competition – Silicon Valley, March 2012 uplasowała innowacyjną Technologię na 6 miejscu (blisko 2000 zgłoszonych pomysłów z całego świata).

Więcej informacji na temat nagrody Innowator Małopolski 2016 na stronach Gazety Wyborczej.

Print Friendly, PDF & Email
Autor: Klaudia Piątek, Opublikowano: 04.11.2016
plusfontminusfontreloadfont