Print Friendly, PDF & Email

Wiceminister energii Michał Kurtyka z wizytą we Wrocławskim Centrum Badań EIT+

Możliwości wsparcia rozwoju innowacji i startupów działających w obszarze energii to najważniejsze tematy spotkania przedstawicieli zarządów spółek energetycznych z wiceministrem energii Michałem Kurtyką. Spotkanie odbyło się 14 października 2016 r. m.in. we Wrocławskim Centrum Badań EIT+.

Rozmowy dotyczyły m.in. możliwości finansowania – przede wszystkim w ramach funduszy UE – przedsięwzięć realizowanych na styku nauki i biznesu. Dyskutowano na ten temat m.in. w kontekście Programu Badawczego Sektora Elektroenergetycznego, niedawno uruchomionego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

2MP_0599

Wizyta w Laboratorium Badań Struktury Ciała Stałego EIT+, for. Ministerstwo Energii

Jak podaje Ministerstwo Energii Wiceminister Kurtyka podkreślał kluczową rolę innowacji w rozwoju obszaru energii – Synergia, jaką wywołuje aktywność grup energetycznych w obszarach funkcjonujących na styku nauki i biznesu – takich jak m.in. e-mobility, rozwiązania smart home czy smart city – pozytywnie wpływa na ich rozwój – powiedział. – Te rozwiązania to trendy przyszłości, za którymi warto podążać – dodał. Przypomniał również, że resort energii aktywnie wspiera rozwój nowych technologii m.in. wspierając sektor elektromobilności. – To innowacyjne i konkurencyjne gospodarczo rozwiązanie. Mechanizmy wsparcia opracowane przez nas w ramach Pakietu na Rzecz Czystego Transportu tworzą stabilne fundamenty jego rozwoju – ocenił.

2MP_0585

Dr Rafał Szukiewicz prezentuje Laboratorium Badań Struktury Ciała Stałego EIT+, fot. Ministerstwo Energii

W wizycie w EIT+ wzięli udział przedstawiciele Ministerstwa Energii i grup energetycznych, Wiceprezydent Wrocławia Maciej Bluj oraz Prezes Zarządu Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ Katarzyna Dorywała. Goście zapoznali się ze sposobem funkcjonowania oraz potencjałem laboratoryjno-badawczym ośrodka. Laboratorium Badań Struktury Ciała Stałego było jednym z laboratoriów, które zostało zaprezentowane podczas wizyty.

Print Friendly, PDF & Email
Autor: Klaudia Piątek, Opublikowano: 17.10.2016
plusfontminusfontreloadfont