Print Friendly, PDF & Email

Wiceprezes EIT+ Tomasz Gondek: "Mocno kibicuję lokalnym innowatorom"

– Tworzymy nowoczesne centrum naukowo-badawcze i wyjątkową przestrzeń dla innowacji, która zapewni możliwość kreowania nowej jakości życia oraz rozwój naszej regionalnej gospodarki w oparciu o tworzoną na Dolnym Śląsku wiedzę – zapewnia wiceprezes EIT+ Tomasz Gondek w wywiadzie dla magazynu „Horyzonty”.

W rozmowie z „Horyzontami” wiceprezes Tomasz Gondek przypomina genezę powstania Wrocławskiego Centrum Badań EIT+. Spółka powstała na fali entuzjazmu wywołanego staraniami Wrocławia o ulokowanie w mieście siedziby Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii (EIT). Wtedy z Wrocławiem wygrał węgierski Budapeszt, ale władze miasta i największe wrocławskie uczelnie publiczne postanowiły przekuć lokalny zapał do innowacji w instytucję, która stanie się innowacyjnym katalizatorem.

Wrocławskie Centrum Badań EIT+ powstało w 2007 r. Jak podkreśla wiceprezes Tomasz Gondek, spółka wchodzi w nowy etap swojej działalności.

– Dzisiaj, po pięciu latach ciężkiej pracy, funkcjonujemy na najwyższych obrotach i jesteśmy gotowi realizować nasze cele. W czerwcu 2013 r. osiągnęliśmy jeden z ważniejszych kamieni milowych na naszej drodze do sukcesu. Oficjalnie zaprezentowaliśmy pierwszy kompleksowo wyposażony budynek laboratoryjny. To siedziba 10 laboratoriów bio- i nanotechnolgicznych – opowiada Tomasz Gondek.

Dzięki Wrocławskiemu Centrum Badań EIT+, tworzenie gospodarki opartej na wiedzy i kreowanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych ma wskoczyć na nowy poziom.

– Firmy, które podejmą współpracę z nami, będą mogły powierzać nam nierozwiązane potrzeby badawczo-rozwojowe. Zapewnimy współpracę ze specjalistami z bardzo wielu dziedzin, na otwarty dostęp do absolutnie unikalnej aparatury badawczej, na pomoc przy pozyskiwaniu środków krajowych oraz unijnych na działalność badawczo-rozwojową. Gwarantujemy prawdziwie biznesowe podejście przy realizacji wspólnych projektów – zapowiada wiceprezes EIT+.

Print Friendly, PDF & Email
Autor: Polski Ośrodek Rozwoju Technologii, Opublikowano: 17.09.2013
plusfontminusfontreloadfont