Print Friendly, PDF & Email

Wizyta delegacji z Alzacji w EIT+

W poniedziałek (4 lipca 2011 r.) w Kampusie Pracze Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ gościła delegacja z francuskiej Alzacji.

Prezes Zarządu EIT+ prof. Mirosław Miller opowiedział gościom z Francji o idei powstania EIT+, a także o celach spółki i jej planach na przyszłość. Delegacja z Alzacji zapoznała się też z założeniami badań prowadzonych w EIT+ w dziedzinie nanotechnologii oraz klimatu i energii.

Ważnym punktem poniedziałkowego spotkania była prezentacja informacji dotyczących Dolnośląskiego Klastra Technologii Fotonicznych. Jego misją jest kształtowanie Dolnego Śląska jako innowacyjnego regionu rozwoju fotoniki. Dolny Śląsk w obszarze fotoniki posiada wysokie zaplecze naukowo-badawcze jak odpowiedni przemysł (szczególnie MŚP). A ostatnie wsparcie z budżetu Województwa Dolnośląskiego w ramach projektu „Promocja Dolnośląskiego Klastra Technologii Fotonicznych na Arenie Międzynarodowej” pozwala na skoordynowanie działań. Spotkanie przyniosło oczekiwane rezultaty i dalsze kroki będą podejmowane w kierunku zacieśnienie współpracy pomiędzy Województwem Dolnośląskim i Alzacją.

Region Alzacji jest krajem partnerskim Województwa Dolnośląskiego. Poniedziałkowa wizyta studyjna gości z Francji odbyła się właśnie w ramach tej międzyregionalnej współpracy. W skład alzackiej grupy weszli  samorządowcy, wysocy urzędnicy, naukowcy oraz przedstawiciele środowisk zajmujących się innowacjami gospodarczymi.

Przed wizytą w Kampusie Pracze, goście z Alzacji zwiedzili Wrocław. Spotkali się też z m.in. z wojewodą, a także regionalnymi samorządowcami i przedstawicielami wrocławskiego środowiska akademickiego.

Pobierz link na telefon komórkowy (aby pobrać, należy wcześniej zainstalować czytnik kodów, np. z Android Market Apple AppStore czy Ovi Store Nokii):

 Print Friendly, PDF & Email
Autor: Polski Ośrodek Rozwoju Technologii, Opublikowano: 23.09.2014
plusfontminusfontreloadfont