Print Friendly, PDF & Email

Wizyta przedstawicieli Komisji Europejskiej w EIT+

W środę (8 lutego br.) przedstawiciele Komisji Europejskiej odwiedzili Kampus Pracze Wrocławskiego Centrum Badań EIT+.

Delegacja Komisji Europejskiej, w skład której weszli reprezentanci Dyrekcji Generalnej ds. Polityki Regionalnej: Rafał Janas i Marek Przeor, odwiedziła siedzibę EIT+ w ramach wizyty studyjnej na Dolnym Śląsku. Jej organizatorem był Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, którego przedstawiciele także wzięli udział w środowym spotkaniu. Członkiem delegacji był też Michał Ptaszyński z Ministerstwa Rozwoju Regionalnego oraz Natalia Szczucka (dyrektor Przedstawicielstwa Regionalnego Komisji Europejskiej we Wrocławiu).

Prezes Zarządu Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ prof. Mirosław Miller przedstawił gościom z Komisji Europejskiej dotychczasowe osiągnięcia spółki.  Opisał realizowane projekty i plany firmy na przyszłość. Zaprezentował też szeroką sieć międzynarodowych partnerów EIT+, a także prowadzone inwestycje, w tym budowę Dolnośląskiego Centrum Materiałów i Biomateriałów (DCMiB).

DCMiB to projekt wart 140 mln euro, współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. W ramach tej największej polskiej inwestycji infrastrukturalnej w obszarze sektora B+R, na terenie  Kampusu Pracze powstanie kompleks budynków laboratoryjnych o łącznej powierzchni użytkowej ok. 20 tys. m.kw. W odrestaurowanych i nowo wybudowanych budynkach zostaną zorganizowane wysokiej klasy laboratoria wyposażone w nowoczesną, unikatową w skali kraju aparaturę niezbędną do prowadzenia badań podstawowych i aplikacyjnych.

Poniżej znajdą Państwo zdjęcia ze środowej wizyty delegacji Komisji Europejskiej na Kampusie Pracze.

 

Print Friendly, PDF & Email
Autor: Polski Ośrodek Rozwoju Technologii, Opublikowano: 19.06.2014
plusfontminusfontreloadfont