Print Friendly, PDF & Email

Wernisaż Wystawy „BODY”

W czwartek 15 września br. w Pasażu Pokoyhof o godz. 18.00 odbędzie się wernisaż wystawy „Body” (Ciało).  Wystawa jest jednym z punktów kulminacyjnych projektu „Człowiek Antropocenu” realizowanego  we Wrocławiu w ramach programu „Miasto przyszłości / Laboratorium Wrocław”.

Postęp technologii ma ogromny wpływ na naszą postawę wobec świata i przyszłości. Często zestawiamy prawdziwych siebie z kreowanym przez nas własnym wizerunkiem. Nigdy nie żyliśmy tak dynamicznie, w sieci ciągłego bycia w zasięgu, nigdy też nie czuliśmy takiego zagubienia i doskwierającej samotności w podejmowanych działaniach.

BODY_FOT_DANIEL_RAMOS_OBREGON

Na fotografii praca artysty Daniela Ramos Obregon

Zagadnień, przed którymi staje człowiek, jest wiele, dlatego prezentowana wystawa skupia się wokół osi CIAŁA – jak jest postrzegane dziś, co dla nas znaczy, na co mu pozwalamy, jak je modyfikujemy, jak zmieniamy jego właściwości, co nas w nim fascynuje? – wyjaśnia kuratorka wystawy Dorota Stępniak. – Hasłem przewodnim wystawy jest człowiek a jego modyfikacja/zmiana? Wystawa stawia pytania: Na ile można nas monitorować? Kto do jakich danych na nasz temat powinien mieć dostęp? Na ile możemy siebie kształtować? Na ile możemy wpływać na budowę naszego ciała? Na ile powinniśmy modyfikować otaczający nas świat? Człowiek bowiem jeszcze nigdy nie miał takiego wpływu na świat, a świat który wykreował jeszcze nigdy nie zadał mu tyle pytań o moralność, etyczność, zaufanie, relacje, możliwości, sposób życia i wpływ technologii.

BODY_FOT_EDMEE_JONGEN

Na fotografii praca artysty Edmee Jongen

Wystawa to interdyscyplinarny projekt gromadzi artystów, projektantów, fotografów i dokumentalistów, a także zbiór dostępnych produktów i konceptów designu spekulatywnego. Kuratorka zaprosiła grono artystów z całego świata, by pokazali, jak wyobrażają sobie przekształcenia najbliższych i najbardziej intymnych kategorii związanych z cielesnością. Jak będziemy postrzegać w przyszłości starość, modyfikacje skóry, interwencje bioniczne, niepełnosprawności? Wystawa potrwa miesiąc. Zakończy się w dniu 15 października 2016 finisażem, połączonym z konferencją „Człowiek Antropocenu” oraz finałowym spektaklem projektu ‚proCIAŁO’ z osobami niewidomymi.

Wystawa „Body”
Miejsce: Pasaż Pokoyhof, ul. Św. Antoniego 2/4
Kurator: Dorota Stępniak
Data: 15.09-15.10.2016

Informacje o wydarzeniu

 PASEK_SZARE_TLO

Print Friendly, PDF & Email
Autor: Klaudia Piątek, Opublikowano: 14.09.2016
plusfontminusfontreloadfont