Print Friendly, PDF & Email

Wrocław dla klimatu, EIT + dla Wrocławia

EIT+ wraz z McKinsey and Company biorą udział w projekcie „Wrocław dla Klimatu”. Jest to pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej kompletny i kompleksowy program ograniczenia emisji CO2 w obszarze miejskim. Cel? Poprawa jakości życia.

 

Proekologiczny transport miejski, energooszczędne budownictwo, edukacja mieszkańców w dziedzinie optymalizacji wykorzystania energii elektrycznej, budowa biogazowi – to tylko kilka z licznych działań, które w perspektywie kilkuletniej dadzą mierzalne ograniczenia emisji dwutlenku węgla.

eit +

Prezydent Wrocławia, Rafał Dutkiewicz chce programem zainteresować wszystkich mieszkańców miasta. Za kilka miesięcy rozpoczną się zakrojone na szeroką skalę konsultacje społeczne, w których brane będą pod uwagę sugestie Wrocławian w sprawie redukcji CO2.

Specjaliści z firmy McKinsey&Company, opracują analizę badawczą możliwości redukcji emisji gazu CO2 w ramach budynków mieszkalnych, użyteczności publicznej oraz komercyjnych, transportu, ciepłownictwa, gospodarki energetycznej, gospodarki odpadami, wodą, a także powietrza i zieleni miejskiej. W przedsięwzięciu pomogą naukowcy z Wrocławskiego Węzła Klimatycznego działającego we Wrocławskim Centrum Badań EIT+, naukowcy z Uniwersytetu Wrocławskiego, Politechniki Wrocławskiej i Uniwersytetu Przyrodniczego. Parterami biznesowymi projektu są:  Kogeneracja S.A., Fortum S.A., PGNiG S.A., MPWiK oraz wrocławski producent skuterów elektrycznych – firma Govecs, który na dobry początek przekaże Straży Miejskiej 10 elektrycznych skuterów.

 

Print Friendly, PDF & Email
Autor: Polski Ośrodek Rozwoju Technologii, Opublikowano: 15.12.2014
plusfontminusfontreloadfont