Print Friendly, PDF & Email

Wrocławski projekt Zielony Transfer wyróżniony w konkursie Europejskiego Funduszu Społecznego

Realizowany we Wrocławiu projekt „Zielony Transfer” został wyróżniony w konkursie „Dobre praktyki Europejskiego Funduszu Społecznego 2012”. W tę inicjatywę zaangażowany był Departament Klimatu i Energii Wrocławskiego Centrum Badań EIT+.

Projekt „Zielony Transfer” był wdrażany przez Biuro współpracy z uczelniami wyższymi Urzędu Miasta. W ramach tej inicjatywy, 30 naukowców ze stolicy Dolnego Śląska otrzymało stypendium, które pozwoliło im na badania związane z technologiami pozwalającymi na redukcję tlenku węgla do środowiska. W ten sposób pracowali nad poprawą jakości życia w mieście. Stypendyści projektu podczas swoich badań współpracowali z firmami zajmującymi się innowacyjnymi technologiami mającymi chronić środowisko naturalne. W ten sposób, oprócz troski o poziom jakości życia, mogli też pracować nad usprawnianiem mechanizmów współpracy świata nauki ze światem biznesu.

W „Zielony Transfer” zaangażowany był Departament Klimatu i Energii EIT+. Pod okiem naszych ekspertów realizowano dwa projekty. Pierwszy z nich, autorstwa dr. Miłosza Grodzickiego i dr. Radosława Wasielewskiego z Instytutu Fizyki Doświadczalnej Uniwersytetu Wrocławskiego, polegał na badaniach technologii energooszczędnych złączy na bazie węglika krzemu (SiC). Natomiast drugi realizowany był przez dr. Zbigniewa Dokurno z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. I dotyczył tematyki wartościowania kapitału naturalnego w praktyce przedsiębiorstw oraz instytucji działających na rzecz zrównoważonego rozwoju na terenie Dolnego Śląska.

W 2011 r. projekty Departamentu Klimatu i Energii EIT+ zaprezentowano w programie „Praca, biznes, innowacje” emitowanym przez TVP Wrocław:

Więcej informacji o nagrodzonych projektach znajdą Państwo na stronie internetowej Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email
Autor: Polski Ośrodek Rozwoju Technologii, Opublikowano: 07.01.2014
plusfontminusfontreloadfont