Print Friendly, PDF & Email

Wrocławskie Centrum Badań EIT+ partnerem MIT Enterprise Forum Poland w nowym programie akceleracyjnym dla firm z Dolnego Śląska

MIT Enterprise Forum Poland, jeden z największych w kraju akceleratorów dla startupów technologicznych, połączył siły m.in. z Wrocławskim Centrum Badań  EIT+. Celem nowego programu jest przyśpieszenie rozwoju młodych, innowacyjnych firm technologicznych z Dolnego Śląska oraz stworzenie prężnie działającego ekosystemu startupowego bazującego na potencjale przemysłowym, infrastrukturalnym, naukowym oraz kadrowym regionu. W projekt zaangażowali się już m.in. Wrocławskie Centrum Badań EIT+, Wrocławski Park Technologiczny, Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, Stowarzyszenie Top 500 Innovators, kancelaria prawna Olesiński & Wspólnicy oraz partnerzy technologiczni w regionie: firmy Balluff i Fanuc Polska.

Program został ogłoszony podczas Konferencji „Made in Wroclaw”, która odbyła się w dniu 14 grudnia we Wrocławskim Centrum Kongresowym. Poinformowała o nim Ewa Kaucz, Prezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. W ramach 4. edycji programu akceleracyjnego MIT Enterprise Forum Poland zostanie uruchomiona dedykowana startupom z Dolnego Śląska ścieżka branżowa Industry 4.0. Firmy, które się do niej zakwalifikują, zyskają m.in. dostęp do polskich i zagranicznych mentorów oraz wsparcie w udoskonalaniu produktów i usług, w tym pod kątem możliwego wykorzystania ich przez partnerów przemysłowych programu. Akcelerację w 3 edycjach programu przeszło już blisko 70 startupów, wspieranych przez takich rynkowych potentatów jak PKO Bank Polski, Grupa PGNiG, KGHM CUPRUM Centrum Badawczo-Rozwojowe, Grupa Adamed czy Visa.

Naukowe wsparcie od EIT+

Wrocławskie Centrum Badań EIT+ jest jednym z ważniejszych ośrodków w regionie Dolnego Śląska. Na co dzień zajmuje się m.in. działaniami wspierającymi powstawanie i rozwój przedsiębiorstw innowacyjnych i technologicznych we współpracy z innymi ośrodkami badawczymi, centrami transferu technologii, jak również z organizacjami pozarządowymi i społecznymi. Partnerstwo EIT+ zapewni startupom, które zakwalifikują się do programu nie tylko pomoc mentorską w udoskonalaniu produktów i usług, czy wsparcie w formułowaniu celów biznesowych oraz planów finansowych, lecz również dostęp infrastruktury badawczej, którą posiada Kampus Pracze.

Cel: przyspieszyć komercjalizację technologii rozwijanych przez startupy

Akceleracja MIT Enterprise Forum Poland realizowana jest w oparciu o know-how jednego z najlepszych na świecie uniwersytetów technologicznych – Massachusetts Institute of Technology. Celem programu jest połączenie potencjału początkujących, kreatywnych przedsiębiorców z infrastrukturą, doświadczeniem oraz zasobami dużych korporacji, w tym spółek Skarbu Państwa. MIT Enterprise Forum Poland ma już doświadczenia w akceleracji wrocławskich startupów. W poprzednich edycjach programu udział wzięło kilkanaście firm z Wrocławia, w tym m.in. AliaTechnics, BZB UAS, Cancer Center, IDENTT, INNECT,  Silencions, XTPL.

Print Friendly, PDF & Email
Autor: Klaudia Piątek, Opublikowano: 15.12.2017
plusfontminusfontreloadfont