Print Friendly, PDF & Email

Wrocławskie Centrum Badań EIT+ w 2012 r. – podsumowanie

Przez cały 2012 r. Kampus Pracze Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ tętnił życiem. Przygotowaliśmy dla Państwa podsumowanie mijającego roku. Zapraszamy do lektury.

W 2012 r. w naszej wrocławskiej siedzibie gościliśmy wielu cenionych naukowców z całego świata – twórcę diod LED prof. Shuji Nakamurę i prof. Marię Siemionow, która dokonała pierwszego w historii medycyny pełnego przeszczepu twarzy.

W Kampusie Pracze spotkaliśmy się, podczas wizyty studyjnej, z parlamentarzystami stolicy Niemiec, Berlina. Naszą siedzibę na miejsce obrad wybrał też Europejski Parlament Młodzieży. Z kolei w na początku grudnia gościliśmy we Wrocławiu ponad 300 osób – ekspertów ds. zrównoważonego rozwoju i ekologii. Wszystko w ramach konferencji europejskiego stowarzyszenia Climate-KIC. Było to pierwsze tak duże wydarzenie dotyczące tej tematyki we Wrocławiu.

Odkrycia naszych naukowców były nagradzane na międzynarodowych targach i wyróżniane prestiżowymi stypendiami. Kontyuujemy też budowę Dolnośląskiego Centrum Materiałów i Biomateriałów (DCMiB). Na początku 2012 r. rozpoczęła się gruntowna przebudowa budynków nr: 7 i 9. A najmłodszy obiekt w naszym Kampusie, budowany od podstaw gmach oznaczony jako 9A, jest już gotowy w stanie surowym otwartym. Natomiast modernizacja budynku 1BC na potrzeby nowoczesnych laboratoriów bio- i nanotechnologicznych zbliża się do końca.

To tylko kilka sukcesów, które osiągnęliśmy w 2012 r. Poniżej znajdą Państwo podsumowanie mijającego właśnie roku.

fot. sxc.hu.


 

Print Friendly, PDF & Email
Autor: Polski Ośrodek Rozwoju Technologii, Opublikowano: 11.01.2014
plusfontminusfontreloadfont