Print Friendly, PDF & Email

Wrocławskie media o projekcie Zielony Transfer, realizowanym przez Departament Klimatu i Energii EIT+

Ekologiczne technologie i zdrowe miasto dzięki współpracy nauki i biznesu? To możliwe, co pokazał wrocławski projekt „Zielony Transfer”. Zapraszamy do obejrzenia materiałów, przygotowanych przez TVP Wrocław i TeDe – Telewizję Dolnośląską.

Projekt „Zielony Transfer” realizowało Biuro Współpracy z Urzędami Wyższymi w Urzędzie Miejskim Wrocławia. W jego realizację zaangażowany był też Departament Klimatu i Energii Wrocławskiego Centrum Badań EIT+. Jego dyrektor Cezary Lejkowski w rozmowie z reporterami TVP Wrocław opowiadał o zadaniach, w które byli zaangażowani stażyści DKE w ramach „Zielonego Transferu”. To badania technologii energooszczędnych złączy na bazie węglika krzemu (SiC) oraz prace nad wartościowaniem kapitału naturalnego w praktyce przedsiębiorstw oraz instytucji działających na rzecz zrównoważonego rozwoju na terenie Dolnego Śląska.

Materiał jest dostępny tutaj: http://www.tvp.pl/wroclaw/publicystyczne/niezwykla-szansa-dla-zwyklych-ludzi/wideo/24102012/8896415.

Natomiast poniżej znajdą Państwo serwis informacyjny TeDe – Telewizji Dolnośląskiej. Od min. 6:05 można obejrzeć o wrocławskim programie wspierania współpracy nauki i biznesu Mozart. W audycji również wypowiada się Cezary Lejkowski z EIT+.

 

Szczegółowe informacje o projekcie „Zielony Transfer” znajdą Państwo na stronie internetowej Wrocławskiego Centrum Akademickiego

Print Friendly, PDF & Email
Autor: Polski Ośrodek Rozwoju Technologii, Opublikowano: 27.01.2014
plusfontminusfontreloadfont