Print Friendly, PDF & Email

Zapraszamy na spotkanie z nauką na najwyższym światowym poziomie (VIDEO)!

Prof. Shuji Nakamura to jeden z najwybitniejszych naukowców na świecie. Zapraszamy na otwarty wykład pochodzącego z Japonii uczonego, podczas którego będą mogli Państwo odkryć tajemnice prowadzonych przez niego badań.

W najbliższy czwartek (13 września br.), prof. Shuji Nakamura odwiedzi Wydział Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego (pl. Maksa Borna 9). O godz. 10 w sali im. J. Rzewuskiego rozpocznie się jego otwarty i bezpłatny wykład dla wrocławian. Będzie to wyjątkowa okazja, by wysłuchać naukowca cieszącego się wielkim uznaniem na całym świecie. Prof. Nakamura odwiedzi Wrocław na zaproszenie Prezydenta miasta, Rafała Dutkiewicza. Jego wizytę organizuje Wrocławskie Centrum Badań EIT+ i Uniwersytet Wrocławski

Prof. Shuji Nakamura odkrył diody LED, które dziś znajdują coraz szersze zastosowanie, m.in. w budownictwie czy elektronice. Lampy LED odpowiadają m.in. za efektowną iluminację nowego Stadionu Miejskiego we Wrocławiu, co mogą Państwo zobaczyć na filmie poniżej.

Zapraszamy też do wywiadu prof. Nakamury, którego udzielił po otrzymaniu nagrody Millennium Technology Prize w 2006 r.

Prof. Shuji Nakamura odwiedzi Wrocław na zaproszenie Prezydenta miasta, Rafała Dutkiewicza. Jego wizytę organizuje Wrocławskie Centrum Badań EIT+ i Uniwersytet Wrocławski.

Otwarty wykład prof. Shuji Nakamury, czwartek (13 września br.), godz. 10, Wydział Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego (pl. Maksa Borna 9).

Serdecznie zapraszamy!

Więcej informacji o wizycie prof. Shuji Nakamury we Wrocławiu

 

Print Friendly, PDF & Email
Autor: Polski Ośrodek Rozwoju Technologii, Opublikowano: 21.02.2014
plusfontminusfontreloadfont