Print Friendly, PDF & Email

Zapraszamy na stronę internetową programu Polski Czempion

Ruszyła oficjalna strona internetowa projektu Polski Czempion. Serwis poświęcony realizowanemu przez Agencję Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej (ARAW) programowi wspierania wrocławskich firm na rynkach międzynarodowych jest dostępny pod adresem www.polskiczempion.pl.

O programie Polski Czempion

Polski Czempion to projekt mający na celu wspieranie wrocławskich firm aspirujących do odgrywania znaczącej roli na rynkach międzynarodowych. Realizuje go Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej (ARAW), korzystając ze wsparcia Ministerstwa Gospodarki oraz Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ), która jest też partnerem Wrocławskiego Centrum Badań EIT+. Zleceniodawcą programu Polski Czempion jest zaś Miasto Wrocław.

Obecnie w programie Polski Czempion bierze udział jedenaście firm z Wrocławia, operujących na poziomie multilokalnym (w skali europejskiej) i planujących dalszą ekspansję międzynarodową: AB, Clarena, Hasco-Lek, Koelner, Kruk, Impel, REC Global, Selena, TelForceOne, Toya i Xantus.

Inicjatorzy projektu chcą, by w ciągu najbliższej dekady Wrocław stał się ważnym węzłem globalnej gospodarki. By to osiągnąć, w stolicy Dolnego Śląska swoje biura lub centra badawcze powinny mieć firmy cieszące się międzynarodową renomą. Ta strategia jest realizowana od od kilku lat, kiedy z Wrocławiem związały się tak cenione marki, jak Google, IBM, HP czy Nokia Siemens Networks. Dzięki programowi Polski Czempion, również przedsiębiorstwa rodem z Wrocławia mają stać się ważnymi graczami o globalnej randze, przyczyniając się jednocześnie do budowy lokalnej gospodarki opartej na wiedzy.

Zapraszamy na stronę programu Polski Czempion.

 

Print Friendly, PDF & Email
Autor: Polski Ośrodek Rozwoju Technologii, Opublikowano: 18.05.2014
plusfontminusfontreloadfont