Print Friendly, PDF & Email

Zbliża się otwarcie nowej wystawy w "Ogrodach Doświadczeń. Humanitarium"

Nowa, intrygująca wystawa multimedialna w „Ogrodach Doświadczeń. Humanitarium” zostanie otwarta 19 października br. Już dziś uchylamy rąbka tajemnicy.

Zupełnie nowa ekspozycja nie będzie tematyką odbiegać od dotychczasowych poruszanych w „Humanitarium” zagadnień. I poświęcona zostanie jednemu z pięciu zmysłów człowieka, a mianowicie zmysłowi słuchu.

– Zanurzymy się w świecie dźwięku i muzyki – zdradza dr Kamila Rak, kierownik Humanitarium. – Fenomen ludzkiego słuchu, to jedno z najbardziej fascynujących zagadnień. Prześwietlimy go z każdej strony, zgłębiając jego tajniki w wielorakich aspektach i przy użyciu różnych niesamowitych narzędzi.

Od poniedziałku (14 października) trwa montaż nowej wystawy. Aby sprostać wymaganiom akustycznym, intensywnie aranżowana jest przestrzeń. Zjeżdżają też szczelnie zapakowane eksponaty, niektóre z nich, w specjalnych opakowaniach, ze względu na ich delikatność i czułość.

– To dla nas duże wyzwanie, ale i radość. Zmieniamy się przecież dla naszych gości. Mam nadzieję, że nasza propozycja spotka się z ich ciepłym przyjęciem, a przede wszystkim z uznaniem dla mądrej i ciekawej rozrywki edukacyjnej –  kończy dr Kamila Rak.

Print Friendly, PDF & Email
Autor: Polski Ośrodek Rozwoju Technologii, Opublikowano: 09.10.2013
plusfontminusfontreloadfont